Інтерфакс-Україна
22:34 22.12.2023

Україна і Польща погодили план дій щодо розблокування кордону

3 хв читати
Україна і Польща погодили план дій щодо розблокування кордону

 Кордон України та Польщі скоро буде розблоковано. Міністерство розвитку громад територій та інфраструктури (Мінвідновлення) і Мінінфраструктури Польщі погодили необхідний для цього план дій, повідомило Мінвідновлення.

"Мінвідновлення спільно з новим керівництвом Міністерства інфраструктури Польщі погодили план дій для розблокування кордону", - йдеться в повідомленні Мінвідновлення у фейсбуці в п'ятницю.

22 грудня відбулася зустріч заступників міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергія Деркача та Юрія Васькова з новим заступником міністра інфраструктури Польщі Павелом Ганцажем. Вона стала продовженням домовленостей на рівні Віцепрем'єр-міністра з питань відбудови - Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова та Міністра інфраструктури Польщі Даріуша Клімчака від 20 грудня, йдеться в повідомленні Міністерства.

Вказується, що сторони досягли розуміння щодо компромісних рішень та їх реалізації. Наступний етап - переговори на рівні Міністерства інфраструктури Польщі та протестувальників. Питання змін до поточної Угоди про лібералізацію вантажних перевезень не обговорюють, наголосили в Міністерстві.

"На третій день після призначення вітали в Києві нового заступника міністра інфраструктури Павела Ганцажа. Спільно ми фіналізували план дій для розблокування кордону. Узгодили протокол з єдиною позицією міністерств. Про цю зустріч домовилися в середу Олександр Кубраков і міністр інфраструктури Польщі Даріуш Клімчак", - написав у фейсбук у п'ятницю Деркач.

За його словами, українська сторона "запропонувала ті речі, на які готові, щоб розблокувати пункти пропуску". При цьому, угода про лібералізацію вантажних перевезень - принципова і не обговорюється зараз, підкреслив він.

У середу після зустрічі Клімчака і Кубракова Мінфраструктури Польщі на офіційному сайті повідомило, що її головною темою був протест польських перевізників на польсько-українському кордоні.

У повідомленні йшлося про те, що Клімчак сповнений рішучості розібратися в ситуації і вказав на необхідність розроблення механізму невідкладних дій, які дадуть змогу усунути причину протестів і забезпечать рівні можливості перевізникам із Польщі та України для виконання транспортних операцій.

"Разом з українською стороною ми повинні знайти рішення причин триваючого протесту і виправдати очікування підприємців, які працюють у сфері вантажних перевезень між Польщею та Україною", - наводилися в повідомленні слова польського міністра інфраструктури.

Також повідомлялося, що Климчак передав Кубракову вимоги, отримані від протестувальників на зустрічі в Любліні. Зокрема, йшлося про необхідність удосконалення українською стороною механізму перетину кордону вантажними автомобілями, які використовують українську систему електронної черги, виключення з обов'язку реєстрації в цій системі порожніх транспортних засобів, що повертаються з України, виключення з цієї системи перевізників ЄС, зокрема польських перевізників, на зазначених ними пунктах перетину кордону. Як альтернативу може бути запроваджено принцип взаємності щодо терміну перебування транспортних засобів ЄС в Україні та українських ТЗ в ЄС.

У повідомленні йшлося про те, що Клімчак також наголосив на необхідності модифікувати угоду між ЄС і Україною про автомобільні перевезення вантажів ("транспортний безвіз"), на повному скасуванні якої від самого початку наполягали протестувальники.

Як повідомлялося, польські перевізники розпочали блокаду ПП "Ягодин - Дорогуськ", "Краковець - Корчова" і "Рава-Руська - Хребенне" 6 листопада, а 22 листопада до протесту приєдналася організація Oszukana Wieś, яка заблокувала ПП "Шегині - Медика". Поза блокадою залишилися тільки пункти для пропуску порожнього транспорту і пункти для малотоннажних автомобілів.

Голова гміни Дорогуска розпустив акцію протесту польських перевізників 11 грудня о 14:00 за Києвом, а пізніше відмовився задовольнити нову заяву про протест. Однак 15 грудня місцевий польський суд скасував це рішення, що дозволило протестувальникам відновити блокаду 18 грудня.

Організатори блокади, які вимагають скасування запровадженого з війною "транспортного безвізу" для України, повідомляли, що, згідно з офіційним дозволом місцевої влади, вона триватиме до 3 січня 2024 року. Однак на окремих пунктах уже є дозволи про її продовження до лютого, а нова блокада ПП "Дорогуськ - Ягодин", за даними польських ЗМІ, анонсована до березня включно. Українська сторона сподівалася на розблокування кордону після приходу в Польщі до влади на початку цього тижня нового уряду під проводом Дональда Туска, однак, окрім Дорогуська, цього більше ніде не сталося.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна разом із партнерами працює над досягненням повного припинення вогню – Єрмак

Держава законтрактувала тільки 10% обсягів вітчизняного виробництва засобів РЕБ через брак коштів - Камишін

Мінкультури скаржиться на нестачу площ для розміщення евакуйованих музейних цінностей з прифронтових територій

Зеленський: маємо інформацію, що щонайменше кількасот громадян КНР воюють у складі окупаційних сил РФ

Україна потребує 10 систем ППО "Patriot" – Зеленський

Зеленський у Кривому Розі вшанував пам’ять загиблих в результаті ракетного удару 4-го квітня

"Нова пошта" попередила про можливу затримку вантажів через негоду

Робота над планом ЄС щодо відмови від російських енергоносіїв триває - представниця ЄК

Цього року ЄС виділить понад EUR23 млрд на допомогу Україні - Каллас

Міністр оборони Нідерландів анонсував виділення EUR150 млн на систему I-Hawk для України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА