Інтерфакс-Україна
21:07 18.12.2023

Зеленський презентував Баффету його іменну табличку на Алеї сміливості в Києві

2 хв читати

Президент України Володимир Зеленський презентував філантропу, фермеру, бізнесменові та засновнику благодійного фонду The Howard G. Buffett Говарду Баффету табличку з його ім'ям, яку відкрили на Алеї сміливості в Києві.

Під час відкриття Зеленський відзначив вагомий внесок Баффета на підтримку України.

"Ім'я Говарда Баффета тепер буде поруч з іменами тих, хто був разом з Україною з перших днів повномасштабного вторгнення Росії... На цій табличці на площі Конституції вказано ваше ім’я та дату, коли ви вперше приїхали до України. Також на цій площі – люди, котрі були з нами, працювали з нами й допомагали з перших днів, місяців. Ваша персона – серед цих світових лідерів – друзів України. Дуже дякую, що ви тут", - наводить слова президента його пресслужба.

Зеленський також подякував американському філантропу за надання фінансової допомоги в розмінуванні територій України.

У свою чергу Баффет розповів Зеленському про заходи, заплановані в межах його поточного візиту до України, і зустріч із першою леді, з ініціативи якої він реалізує низку проєктів.

Благодійник запевнив, що й надалі буде з українським народом.

Зазначається, що у 2022 році фонд The Howard G. Buffett витратив на благодійні проєкти в Україні майже $150 млн. У 2023-му сума допомоги сягнула майже $360 млн.

Основні проєкти його фонду: будівництво фабрик-кухонь у Бучі та Лозовій, поліцейських відділень у Бородянці, Ізюмі та кінологічного центру в Бучі; підтримка ДСНС обладнанням для розмінування; допомога з розслідуванням воєнних злочинів, а саме – передання кількох десятків машин для визначення ДНК.

Говард Баффет також надає допомогу фермерам через створений в Україні фонд Victory Harvest: безоплатно передає комбайни, трактори, обладнання, насіння та добрива.

Крім того, підприємець профінансував створення Superhumans Center, закупівлю транспорту і сучасних травматологічних комплектів, життєво необхідних на передовій.

На Алеї сміливості в Києві вже, зокрема, відзначені: президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, президент Польщі Анджей Дуда, президент Латвії у 2019-2023 рр. Егілс Левітс, прем'єр-міністр Великої Британії у 2019-2022 рр. Борис Джонсон, прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала, прем'єр-міністр Словенії у 2020-2022 рр. Янез Янша, прем'єр-міністр Польщі у 2017-2023 рр. Матеуш Моравецький, віцепрем'єр-міністр Польщі у 2020-2022 рр. Ярослав Качинський, американський актор, кінорежисер, сценарист і продюсер Шон Пенн, засновник благодійної організації World Central Kitchen Хосе Андрес.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

СБУ викрила ще сімох неповнолітніх підпалювачів, які на замовлення РФ нищили релейні шафи "Укрзалізниці"

Біля ст.м. "Олімпійська" в Києві горів електромобіль, підпалювача затримали свідки

SkyUp додала три нові напрямки, які виконуватиме з аеропорту Кишенева

В середньому за три місяці за 1 кв.км української землі РФ втратила 146 солдатів - ОСУВ "Хортиця"

Президент підписав закон про гарантування захисту прав і свобод особи за рішенням ЄСПЛ

Президент підписав закон про про добросовісного набувача

Генштаб показав просування військ РФ в сторону Гуєво Курської області і відновлення позицій ЗСУ на захід від нього

Працівники ДСНС врятували трьох туристів поблизу гори Піп Іван Чорногірський

Фонд Притули і представники України на "Євробачення-2025" Ziferblat запустили збір на гуманітарне розмінування

Оператори СБС за 12 годин тричі атакували російську ППО в Курській області

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА