13:05 23.10.2023

Медики з Канади та США за підтримки "Метінвесту" виконали понад 30 операцій пораненим на війні

3 хв читати

Медики з Канади та США за підтримки "Метінвесту" в рамках гуманітарної ініціативи "Рятуємо життя" провели понад 30 реконструктивних операцій на обличчі та шиї для поранених на війні українців під час місії Face the Future Ukraine в Івано-Франківську.

Згідно з пресрелізом компанії, крім операцій світові фахівці провели міжнародні симпозіуми з лікування військових травм для українських хірургів і медперсоналу.

При цьому уточнюється, що для виконання надскладних операцій в Україну прибула команда з 15 світових фахівців: реконструктивних хірургів, окулопластів, пластичних хірургів, оториноларингологів, хірургів-онкологів, анестезіологів та медичних сестер. Разом із ними працювали та навчалися українські спеціалісти з Івано-Франківська, Києва та Запоріжжя.

Українські медики готувалися до операцій протягом п'яти місяців: відбирали пацієнтів, розробляли плани операцій, консультувалися з іноземними колегами.

"Для багатьох пацієнтів біоінженери готували індивідуальні пластини, які друкували на 3D-принтері, щоб відновити цілісність кісток, фрагменти яких були знищені під час поранення", - зазначила голова Української асоціації ендоскопічної хірургії голови та шиї Наталія Комашко, яку цитує пресслужба.

Пацієнтами стали військовослужбовці з різних куточків України. Усі вони зазнали важких мінно-вибухових поранень обличчя та шиї: пошкодження орбіти очей, складні поранення носа та відсутність фрагментів щелеп. Серед прооперованих - двоє мобілізованих до ЗСУ співробітників "Метінвесту" та четверо військових із регіонів присутності компанії - Запоріжжя, Дніпропетровщини та Донеччини. Для всіх постраждалих реконструктивні операції були безоплатними.

"Це 53-тя місія, яку провела команда Face the Future у різних куточках світу. Саме в Україні ми бачимо найтяжчі комбіновані випадки за весь наш досвід роботи. Тому плануємо продовжувати повертатися раз на пів року до України, щоб допомагати вашим захисникам таі навчати українських колег, щоб ці операції стали доступними й в Україні", - сказав засновник і президент фонду Face the Future, професор Університету Торонто Пітер Адамсон.

Під час симпозіумів провідні спеціалісти з Канади, США та України поділилися своїм досвідом проведення складних реконструктивних втручань і особливостями ведення пацієнтів з воєнними травмами. У навчанні взяли участь понад 200 хірургів та майже 300 медичних сестер.

"На жаль, на українців чекає непростий шлях лікування та відновлення після воєнних травм. Досвід найкращих світових реконструктивних хірургів допоможе українським фахівцям підвищити якість своєї роботи. Саме тому гуманітарна ініціатива "Рятуємо життя", що, зокрема, опікується протезуванням та реабілітацією військових і цивільних, підтримує навчання наших медиків. А операції для співробітників "Метінвесту" та жителів регіонів присутності компанії стали ще одним напрямом підтримки нашої команди", - зазначив генеральний директор "Метінвесту" Юрій Риженков.

Проведення міжнародних симпозіумів та операцій організували Face The Future Foundation, Razom for Ukraine, Still Strong у партнерстві з БФ "Пацієнти України", проєктом "Реабілітація травм війни", Українською асоціацією ендоскопічної хірургії голови та шиї, Обласною клінічною лікарнею Івано-Франківської обласної ради за підтримки посольства Швейцарії в Україні, Івано-Франківської ОВА, компаній Materialise, Yellow Blue Force Foundation, Transmed, Direct Relief, STORZ Karl-Storz Україна, Medtronic, БФ "Чисті серця".

Ініціативу "Рятуємо життя" створила група "Метінвест" у координації з Фондом Ріната Ахметова на початку російського вторгнення в Україну.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА