20:11 19.10.2023

Фінська поліція завершила огляд місця пошкодження газопроводу Balticconnector

2 хв читати
Фінська поліція завершила огляд місця пошкодження газопроводу Balticconnector

Поліція Фінляндії в четвер повідомила про завершення розслідування на місці пошкодження газопроводу Balticconnector, передають західні ЗМІ.

"Хоча огляд місця події за фактом пошкодження газопроводу завершено, розслідування триває і влада все ще перебуває в цьому районі", - наводять ЗМІ витяги із заяви фінського Національного бюро розслідувань.

У документі наголошується, що тепер у співпраці зі збройними силами та береговою охороною Фінляндії проаналізують зразки, зібрані на місці інциденту, а також обстежать територію навколо місця пошкодження.

"Згодом територію навколо місця пошкодження буде ретельно обстежено", - додали вони.

8 жовтня оператор газової мережі Фінляндії Gasgrid Finland та естонський оператор газових мереж Elering помітили незвичайне падіння тиску в морському газопроводі. Клапани на ньому були закриті на кінцях обох країн, витік зупинено. Фахівці не виключають, що причиною могло стати судно, яке зачепило в штормову погоду якорем Baiticconnector і пошкодило трубопровід в економічній зоні Фінляндії. На їхню думку, на лагодження газопроводу може піти кілька місяців, приблизно до квітня.

Водночас президент Фінляндії Саулі Нііністьо заявляв, що вважає, що пошкодження газопроводу Balticconnector і кабелю зв'язку між двома країнами, "цілком імовірно, спричинене іноземною діяльністю".

Генсек НАТО Єнс Столтенберг зі свого боку заявляв, що вивчає обставини пошкодження газопроводу Balticconnector і кабелю зв'язку між Фінляндією та Естонією, і що Альянс дасть рішучу відповідь, якщо йдеться про акт саботажу.

Протяжність підводної частини Balticconnector від естонського міста Палдіскі до Інкоо у Фінляндії становить 77 км. Газопровід розпочав роботу 2020 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА