11:50 11.10.2023

Хорватія виділить ще EUR5 млн на гуманітарне розмінування в Україні

2 хв читати
Хорватія виділить ще EUR5 млн на гуманітарне розмінування в Україні

Уряд Хорватії на засіданні 12 жовтня виділить ще EUR5 млн на гуманітарне розмінування в Україні на додаток до такої самої суми, виділеної раніше, повідомив прем'єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович.

"Ми також, як і Україна, були жертвами агресії, наслідки якої відчуваються десятиліттями. В України будуть дуже великі витрати на розмінування, це буде великий відсоток усіх витрат на відновлення", - сказав прем'єр Хорватії, відкриваючи Міжнародну донорську конференцію високого рівня з гуманітарного розмінування в Україні в Загребі в середу.

Пленкович додав, що напередодні Україна та Хорватія підписали угоду про співпрацю в гуманітарному розмінуванні, що допоможе структуровано підійти до питання й реалізації програми розмінування, зокрема використовуватимуть хорватські машини для розмінування в рамках проєкту Всесвітньої продовольчої програми ООН.

"Хочу почути політичні заходи та оголошення про майбутню фінансову й експертну допомогу в розмінуванні України", - звернувся прем'єр Хорватії до учасників конференції.

Говорячи про складність проблеми, він зазначив, що Хорватія планує завершити розмінування своєї території 2026 року, хоча війна завершилася 1995 року.

"Щоб ви розуміли цей довгостроковий шлях розмінування. 94 сапери були поранені й понад 40 загинуло", - додав Пленкович.

Він зазначив, що нині загальна увага прикута до Ізраїлю, проте Україна, як і раніше, залишається об'єктом агресії, що триває вже майже 600 днів, і потребує продовження масштабної допомоги.

"Як країна, що пройшла війну й агресію, хочемо допомогти в різних нішах: розмінування та фіксація воєнних злочинів, що ми також робили", - зазначив прем'єр Хорватії.

За його словами, у розмінуванні Україні потрібна підтримка фінансова, оперативна, технічна й експертна. "Треба вже зараз працювати над стратегією розмінування", - наголосив Пленкович.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА