16:27 10.10.2023

Румунія докладе всіх зусиль, щоб сприяти експорту українських зернових на світові ринки - президент

2 хв читати
Румунія докладе всіх зусиль, щоб сприяти експорту українських зернових на світові ринки - президент

Румунія готова працювати з міжнародними партнерами й докладе всіх зусиль, щоб сприяти експорту українських зернових культур на світові ринки та паралельно забезпечувати виправдані очікування румунських фермерів, заявив президент Клаус Йоганніс.

Як зазначив Йоганніс, він високо оцінив конструктивні розмови та спільні з президентом України Володимиром Зеленським і президентом Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн у Нью-Йорку рішення щодо експорту українських зернових.

"Ми прагнемо й надалі мати відкриту співпрацю, а також застосовувати повністю й швидко погоджених заходів. Я підтвердив готовність Румунії працювати поруч із нашими міжнародними партнерами, щоб сприяти експорту українських зернових на світові ринки", - сказав він на пресконференції із Зеленським у Бухаресті у вівторок.

За словами Йоганніса, Румунія підтримує українську економіку та нагальні потреби вразливих держав.

Він також зазначив, що вже погоджено (з Україною - ІФ-У) подвоєння спроможностей транзиту через румунські порти до 4 млн тонн сільськогосподарської продукції, додавши, що на сьогодні через Румунію йде транзитом майже 60% загального обсягу експорту зерна з України.

"Фактично від початку війни понад 27 млн тонн зернових з України пройшли транзитом через нашу країну. Я запевняю вас сьогодні, пане президенте, що ми докладемо всіх зусиль для продовження підтримки України, а також для задовільної відповіді на виправдані очікування румунських фермерів", - наголосив він.

Президент Румунії у своїй заяві також засудив удари Росії по портовій інфраструктурі України.

"Це воєнні злочини, що негативно впливають на безпеку громадян України й Румунії та мають негативні наслідки для експорту зернових з України. Ми продовжимо зусилля з консолідації спроможності стримування та оборони на східному фланзі та Чорному морі", - резюмував він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА