11:29 04.10.2023

Переведення блоку №4 ЗАЕС у гарячий зупин усупереч рішенню українського регулятора збільшує ймовірність аварії - "Енергоатом"

2 хв читати
Переведення блоку №4 ЗАЕС у гарячий зупин усупереч рішенню українського регулятора збільшує ймовірність аварії - "Енергоатом"

Запорізька АЕС, окупована російськими військами, перевела блок №4 зі стану "холодний зупин" у "гарячий зупин", що збільшує ймовірність радіаційної аварії, заявили в НАЕК "Енергоатом".

Окрім того, за інформацією МАГАТЕ, блок №6 ЗАЕС виводять із "гарячого" зупину в "холодний".

"Перебування російських військових, зброї та важкої техніки на майданчику Запорізької АЕС, а також недотримання вимог ліцензій Держатомрегулювання веде до неминучої деградації обладнання та систем станції, важливих для безпеки. Це може призвести не лише до зростання кількості відмов обладнання, а й спровокувати виникнення радіаційної аварії", - зазначив президент "Енергоатома" Петро Котін.

Він наголосив, що виконання ліцензійних вимог експлуатації атомних енергоблоків є запорукою безпечної експлуатації АЕС, а це безпека персоналу, населення та довкілля.

"Ліцензійні вимоги ґрунтуються не тільки на положеннях правил та норм, що діють в Україні, а ще й враховують багаторічний вітчизняний та міжнародний досвід експлуатації атомних станцій", - зауважив очільник НАЕК.

В "Енергоатомі" нагадали, що згідно з вимогами ліцензій ДІЯРУ з експлуатації енергоблоків ЗАЕС, до яких у червні поточного року було внесено зміни, всі блоки станції мають перебувати виключно у стані "холодний зупин". Переведення енергоблоків у стан "гарячий останов" заборонено.

"Такі вимоги до експлуатації енергоблоків ЗАЕС були висунуті через відсутність своєчасного та якісного технічного обслуговування та необхідних поточних ремонтів обладнання протягом всього часу окупації станції. Але фейкова адміністрація нехтує не тільки законними вимогами легітимного оператора – "Енергоатома" – та регулятора, а й здоровим глуздом", - додав Котін.

У НАЕК нагадали, що дії окупантів уже призвели до низки аварійних ситуацій. Зокрема на енергоблоці №4 внаслідок його розігріву сталося протікання радіоактивного теплоносія (води) з першого в другий контур, що є порушенням одного з бар'єрів на шляху поширення радіоактивного забруднення.

Аналогічна ситуація сталася і під час спроби російських окупантів "розігріти" енергоблок №6. Окрім того, його переведення в "гарячий" зупин призвело до значного збільшення кількості рідких радіоактивних відходів на майданчику, що несе потенційну шкоду для персоналу, населення і довкілля.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Верховний Суд визнав нинішній склад Держкіно нелегітимним

Міжнародний кримінальний суд розслідує російські кібератаки на цивільну інфраструктуру України як можливі воєнні злочини

Сиріл Рамафоса переобраний президентом ПАР

Одна людина загинула та семеро поранені внаслідок обстрілів прикордонних громад Сумської області

Шмигаль прокоментував рішення G7 про конфіскацію активів РФ та виплату їй компенсацій

На фронті сталося 81 бойове зіткнення, з них 29 – на Покровському напрямку

Окупанти за добу завдали 6 ракетних та 38 авіаударів по Україні

Українська авіація та ракетні війська завдали ударів по 15 місцях скупчення противника

Посли ЄС у принципі домовилися про переговорні рамках вступу України до ЄС. Міжурядова конференція запланована на 25 червня

В Одесі відкрився Black Sea Security Forum, присвячений безпеці в регіоні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА