22:27 02.10.2023

Профільний комітет Ради розробляє законопроєкт про посилення самостійності та незалежності САП - Стефанчук

2 хв читати
Профільний комітет Ради розробляє законопроєкт про посилення самостійності та незалежності САП - Стефанчук


 Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності розробляє законопроєкт про посилення самостійності та незалежності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), повідомив спікер українського парламенту Руслан Стефанчук.
"Профільний комітет розробляє законопроєкт, який стосується посилення самостійності та організаційної незалежності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП)", - сказав очільник ВР на зустрічі з Комісаром ЄС із політики сусідства та переговорів із розширення Олівером Варгеї в понеділок.
Стефанчук, зокрема, поінформував Варгеї про стан виконання Україною семи рекомендацій Європейської комісії. Спікер зазначив, що "Верховна Рада України проводить максимально комплексну й ґрунтовну роботу для позитивної оцінки Єврокомісії".
Як повідомлялося, Кабінет міністрів України 15 вересня подав до Верховної Ради законопроєкт № 10060 щодо посилення самостійності та незалежності САП.

Шляхом ухвалення цієї законодавчої ініціативи уряд пропонує внести зміни до кількох законів, зокрема до Кримінального процесуального кодексу України щодо визначення повноважень керівника САП як керівника органу прокуратури (для прокурорів САП) та до закону "Про державну таємницю" в частині включення заступника генерального прокурора - керівника САП до переліку осіб, яким надається доступ до державної таємниці всіх ступенів секретності.
Водночас Кабмін вважає за необхідне внести зміни до положень закону "Про прокуратуру", зокрема щодо надання САП статусу юридичної особи публічного права, що має відокремлене майно, рахунок в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, печатку із зображенням державного герба України та своїм найменуванням; надання повноважень керівнику САП самостійно визначати структуру, штат та організацію діяльності.

Передбачається, що зміни торкнуться також положень закону "Про прокуратуру" щодо процедури конкурсного добору для призначення на адміністративну посаду в САП і на посаду прокурорів; вимог до членів конкурсної комісії; визначення розмірів оплати праці керівника і працівників САП; визначення механізму підзвітності керівництва САП і проведення аудиту діяльності із залученням міжнародних експертів; створення апарату і запровадження окремого фінансування САП.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

JYSK відкрив магазини в Одесі та Полтаві

Україна отримає $50 млрд із відсотків із заморожених російських активів - міністр фінансів Німеччини

Лондон запровадив санкції щодо 42 російських і пов'язаних із РФ фізосіб і структур, компаній із Китаю та ОАЕ

Генпрокурор: Розслідуємо 168 проваджень щодо примусової депортації українських дітей на окуповані території та до РФ, розуміємо, що таких фактів більше

Окупанти обстріляли Велетенське, виникли пожежі, поранений місцевий житель - Херсонська ОВА

Умєров і глава Пентагону в Брюсселі обговорили ситуацію на полі бою та оборонні потреби України

Кабмін України затвердив порядки перепоховання на Національному військовому меморіальному кладовищі

Надаючи Україні три системи Patriot, Німеччина передає чверть своїх можливостей - Пісторіус

Генштаб ЗСУ: На курахівському напрямку відбито чотири штурми ворога, сім боїв тривають

Кабмін скасував необхідність проходження ВЛК у разі бронювання та відстрочки від призову для низки посадових осіб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА