10:39 27.09.2023

Галібаренко: У НАТО не обговорюють членство України в обмін на здачу територій

2 хв читати
Галібаренко: У НАТО не обговорюють членство України в обмін на здачу територій

Глава місії України при НАТО Наталя Галібаренко стверджує, що в штаб-квартирі організації Північноатлантичного договору жодних дискусій – ані офіційних, ані неофіційних – щодо надання Україні членства в НАТО в обмін на здачу тимчасово окупованих територій РФ немає.

"У штаб-квартирі таких дискусій немає. Ми проговорили з різними делегаціями, які підтвердили, що навіть на неофіційних рівнях такого обговорення немає і не було", - сказала вона в спілкуванні з українськими журналістами в Брюсселі.

У зв'язку з цим українська дипломатка згадала раніше поширені в ЗМІ слова керівника приватного офісу генерального секретаря НАТО Стіана Єнссена, які, як вона наголосила, були вирвані з контексту і які згодом спростували.

Відповідаючи на уточнювальне запитання, чи надходили від партнерів "мирні непристойні пропозиції", Галібаренко сказала: "Скажу чесно: у штаб-квартирі - ніколи. На деяких форумах, де збираються експерти, неурядові організації, мені доводилося чути висловлювання, мовляв, Україні варто врахувати досвід Німеччини, яка вступала до НАТО частинами. Але це – неформальні обговорення, у яких перевіряють ґрунт: вони хочуть подивитися, якою буде реакція на ті чи інші пропозиції. Тут, у штаб-квартирі НАТО, такого немає".

Глава місії України при НАТО стверджує, що обговорення, яке відбувається в штаб-квартирі, переважно стосується того, як Україна може поєднувати ведення бойових дій для досягнення перемоги над РФ із проведенням реформ. "Усі розуміють, наскільки це важко. Іноді партнери навіть визнають, що вимагають від нас забагато, адже щодо реформ нам висувають ті самі вимоги, які виконували країни в мирний час. Ми не маємо десяти років на те, щоб виконувати реформи й досягати взаємосумісності. У нас інші терміни", - констатувала Галібаренко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

МКС видав ордери на арешт Шойгу і Герасимова за атаки на енергооб'єкти та злочин проти людства - сайт суду

Від сьогоднішня відлічуватиметься старт нашого членства в Євросоюзі - Зеленський

Єрмак про нові ордери МКС на арешт Шойгу та Герасимова: Усі відповідатимуть за зло

МКС ВИДАВ ОРДЕРИ НА АРЕШТ ШОЙГУ ТА ГЕРАСИМОВА ЗА ВОЄННІ ЗЛОЧИНИ - САЙТ СУДУ

ЄСПЛ визнав вичерпними докази у справі "Україна проти РФ" щодо Криму - Мін'юст

Перша зібрана в Україні хорватська машина для розмінування MV-10 пройшла сертифікацію і передана саперам

Данія виділить 150 млн данських крон на підтримку євроінтеграції України та Молдови

Бельгія профінансує відновлення пошкодженої через війну школи в Київській області

Аварійна ситуація на перегоні метро між станціями "Деміївська" та "Либідська" виникла через порушення технології під час будівництва - Кличко

Нацполіція України формує ще три стрілецькі бригади з 8 тис. поліцейських для відсічі ворогу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА