Інтерфакс-Україна
07:27 22.06.2023

У Молдові мають намір домогтися скорочення кількості дипломатів і співробітників посольства РФ у Кишиневі

2 хв читати
У Молдові мають намір домогтися скорочення кількості дипломатів і співробітників посольства РФ у Кишиневі

Депутат від панівної в Молдові партії "Дія і солідарність" (PAS) Андріан Кептонар заявив, що Кишинів має намір домогтися скорочення кількості дипломатів і співробітників посольства Росії в республіці.

"Йдеться не лише про дипломатів. У посольстві працюють близько 40 дипломатів і співробітників, є ще близько 40 осіб технічного персоналу, які займаються налаштуванням антен на даху посольства Росії. Тобто, займаються шпигунством. Усі вони з сім'ями. Загалом, наскільки я знаю, близько 150 осіб проживає в кампусі посольства Росії. А в нас у Москві було шість дипломатів, одного видворили як захід у відповідь. Залишилося п'ять", - заявив у середу на телеканалі ExclusivTV Кептонар.

За його словами, концепція встановлення кількості дипломатів на паритетній основі передбачена конвенціями про дипломатичні відносини.

"Це абсолютно нормально, щоб країни вирішували питання про скорочення або збільшення штату на основі принципу паритету", - сказав депутат.

Кептонар вважає, що в даному випадку це є необхідним заходом для гарантування безпеки держави. "Щоб зберегти стабільність і убезпечити нашу країну, ми змушені скоротити кількість співробітників посольства Росії", - заявив Кептонар.

За словами депутата, зараз ці питання обговорює парламентська комісія і міністерство закордонних справ і європейської інтеграції.

"Буде ухвалено відповідне рішення. Буде надано достатньо - від одного до кількох місяців, щоб у посольстві визначили, хто повинен залишитися, а хто повинен покинути Молдову", - сказав Кептонар.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Рютте відкинув припущення, що США залишать Україну без підтримки, а Європу – без оборони - ЗМІ

Віткофф дав позитивну оцінку переговорам з російським посланцем Дмитрієвим

Віткофф дав позитивну оцінку переговорам з російським посланцем Дмитрієвим

Сенатор Грем закликав Трампа конфіскувати танкери з підсанкційною російською нафтою

Ворог окупував Званівку та просунувся у кількох населених пунктах на Слов'янському напрямку - DeepState

Сили оборони відбили з початку доби 200 ворожих атак - Генштаб

Україна залишається повністю відданою досягненню миру - заява делегацій США та України

Стармер обговорив з Трампом можливості досягнення миру в Україні – ЗМІ

Уряд поставив завдання зменшити кількість відключень енергопостачання для населення - Свириденко

Надання ЄС Україні 90 мільярдів євро на два роки - ключовий результат грудня і важливий результат усього року – Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА