21:33 06.06.2023

В УПЦ (МП) вважають незаконною і безпідставною вимогу протягом трьох днів звільнити Києво-Печерську лавру

3 хв читати
В УПЦ (МП) вважають незаконною і безпідставною вимогу протягом трьох днів звільнити Києво-Печерську лавру

В Українській православній церкві (Московського патріархату) вважають незаконною і безпідставною вимогу впродовж трьох днів звільнити Києво-Печерську лавру і передати майно Національному заповіднику.

"Ця вимога є незаконною і безпідставною, як і одностороннє розірвання договору, і не підлягає виконанню, оскільки на сьогодні справа розглядається в судовому порядку і будь-які дії щодо позбавлення права користування УПЦ Лаврою є незаконними", - йдеться в повідомленні інформаційно-просвітницького відділу УПЦ (МП).

Також у заяві наголошується, що монастир не підписував акт прийому-передачі, і відповідно не передавав майно, яким він користується згідно з договором.

"Монастир не отримував висновку комісії МКІП із прийому-передачі державного майна Лаври. Також Монастир не отримував Акт про результати перевірки, яким нібито встановлено порушення умов договору користування майном, не отримував документів, на підставі яких зроблено цей висновок", - заявляють у Церкві.

У зв'язку з цим в УПЦ (МП) вважають, що вимоги є незаконними і не підлягають виконанню.

Раніше стало відомо, що комісія Міністерства культури та інформаційної політики з приймання-передачі державного майна Києво-Печерської лаври завершила роботу і підписала з Національним заповідником акт приймання-передачі.

Крім того, повідомлялося, що УПЦ (МП) повинна упродовж трьох робочих днів з дня отримання листа-вимоги звільнити приміщення Лаври, а також протягом 3 місяців перереєструвати Свято-Успенський монастир за іншою адресою.

Як повідомлялося, 10 березня стало відомо, що Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" розриває договір оренди зі Свято-Успенським монастирем УПЦ (МП) з 29 березня 2023 року. Після цього намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври митрополит Павло заявив, що ченці УПЦ (МП) не мають наміру виселятися з неї і переходити в ПЦУ.

29 березня Господарський суд Києва відкрив провадження за позовом Свято-Успенської Києво-Печерської лаври УПЦ (МП) до заповідника "Києво-Печерська лавра" з приводу незаконного розірвання договору оренди, а в самій УПЦ (МП) заявили, що не мають наміру виселятися з лаври до завершення судового розгляду.

30 березня Господарський суд Києва відмовив у забезпеченні позову УПЦ (МП) до заповідника "Києво-Печерська лавра" про недійсність одностороннього розірвання договору. В УПЦ (МП) заявили, що оскаржать таке рішення.

Кабінет міністрів України 30 березня також визнав таким, що втратило чинність, розпорядження уряду про передачу в безоплатне користування Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі УПЦ (МП) будівель і споруд. У відповідь в УПЦ (МП) заявили, що монастир подасть позови до суду і звернеться до генеральної прокуратури, міжнародних організацій, ООН.

12 квітня комісія Мінкультури з прийому-передачі державного майна після двох тижнів недопуску до приміщень монастиря, розпочала роботу в Києво-Печерській лаврі та зафіксувала порушення користування Лаврою представниками УПЦ (МП).

24 квітня Госпсуд Києва заборонив перешкоджати роботі комісії Мінкультури на території Києво-Печерської лаври до закінчення судового розгляду.

Роботу Комісії Мінкультури з перевірки збереження культурних цінностей Києво-Печерською лаврою УПЦ (МП) продовжено до 30 червня.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Центр Одеси залишився без водопостачання через прорив водопроводу

Зеленський обговорив із представниками британських оборонних компаній перспективи спільного виробництва зброї

На фронті відбулося 107 бойових зіткнень за добу, найактивніше - на Покровському напрямку

В одному з київських супермаркетів сталася пожежа

Кулеба та верховний комісар ООН оголосили про запуск онлайн-платформи для українців, які хочуть повернутися, - "Україна - це Дім"

У Києві відбулася зустріч за участю верховного комісара ООН у справах біженців та дипломатичного корпусу

В ОДЕСІ ЧУТИ ВИБУХИ, ПОВІТРЯНІ СИЛИ ПОПЕРЕДЖАЛИ ПРО РАКЕТУ В БІК МІСТА - ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛИ

Король Великої Британії прийняв президента Зеленського

О.Кулеба: Завдання влади сьогодні - зробити все, щоб люди мали стабільне електро- і водопостачання

Зеленський обговорив із прем'єром Данії участь у відновленні енергетичної системи України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА