Інтерфакс-Україна
04:38 11.05.2023

ІнАУ просить Раду дати оцінку законопроєкту, який розширює повноваження Держспецзв'язку у сфері протидії фішингу

2 хв читати

Інтернет Асоціація України (ІнАУ), що об'єднує 220 підприємств галузі інформаційно-комунікаційних технологій, просить парламентаріїв дати оцінку законопроєкту №9250 "Про внесення змін до закону України "Про електронні комунікації" (про протидію фішингу) з урахуванням аргументів ІнАУ.

Відповідний відкритий лист вона надіслала голові Верховної Ради, комітетам та політичним фракціям у понеділок.

Як повідомляє Асоціація у фейсбуці, нормами законопроєкту пропонується наділити Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України (Держспецзв'язку) повноваженнями розробляти та затверджувати правила протидії фішингу та фішинговим вебсайтам, а також встановлювати права та обов'язки постачальників DNS. Передбачається, що основи відповідальності за зазначені правопорушення визначаються не законами, а підзаконними актами Держспецзв'язку.

"Таким чином, законопроєктом №9250 встановлюється новий, не передбачений Конституцією вид неправомірного діяння, яке не стосується ні злочину, ні адміністративного чи дисциплінарного правопорушення", - зазначається в тексті листа.

В ІнАУ наголошують, що чинний кримінальний кодекс (КК) повною мірою регулює питання кримінальної відповідальності за вчинення відповідних злочинних дій. Зокрема, кримінальну відповідальність передбачено статтями 361 та 361-1, а також за сукупністю злочинів – ст.200, 185, 190.

Асоціація також вважає, що цей документ має на меті легалізувати вже вибудовану і, на думку ІнАУ, систему блокування доменів, що незаконно функціонує під управлінням Національного координаційного центру кібербезпеки при Раді національної безпеки і оборони України (РНБО).

У своєму зверненні ІнАУ нагадує, що вона неодноразово наголошувала на ризиках, які несе зазначена система, а саме: ризики для кібербезпеки держави, коли агресор, отримавши незаконний доступ до системи, може заблокувати в Україні доступ до вебресурсів Інтернету; корупційні ризики, оскільки рішення про включення того чи іншого сайту до списку заблокованих доменів ухвалюються звичайними чиновниками, що може призвести до блокування будь-яких сайтів для вимагання, рейдерства, іншого тиску; ризики для свободи слова, оскільки цей механізм може бути використаний для блокування будь-яких онлайн медіа; ризики незаконного збирання персональних даних.

Законопроєкт №9250 "Про електронні комунікації" (про протидію фішингу) зареєстровано у Верховній Раді 28 квітня 2023 року. 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Папа Франциск вперше з'явився на публіці після виписки зі шпиталю

Якщо Росія продовжуватиме тягнути час і відкидатиме мир, мають послідувати рішучі дії - Макрон

Російські датчики, призначені для шпигування за британськими атомними підводними човнами, виявлені в морських водах навколо Великої Британії

Одна людина постраждала через атаку КАБом в Харківській області - ОВА

Кількість жертв ворожого удару по Кривому Рогу зросла до 20 - Вілкул

Двоє жінок травмовані внаслідок ворожого обстрілу в Херсонській області - ОВА

РФ не йде на безумовне припинення вогню, бо хоче залишити собі можливість бити з акваторії чорного моря по Україні – Зеленський

Посольства Італії та Франції приспустили свій прапор в день жалоби за жертвами удару по Кривому Рогу

Велика Британія і США провели випробування двигуна для гіперзвукових ракет

Індонезія не відповідатиме дзеркально на мита США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА