Інтерфакс-Україна
09:00 17.03.2023

Австралія має намір закупити у США понад 200 крилатих ракет "Томагавк" новітніх модифікацій

2 хв читати
Австралія має намір закупити у США понад 200 крилатих ракет "Томагавк" новітніх модифікацій

Австралія планує придбати у США крилаті ракети "Томагавк" (Tomahawk) новітніх модифікацій - 200 ракет у версії Block V і 20 у версії Block IV - на загальну суму $985 млн, повідомляє Defense news.

Напередодні стало відомо, що Держдеп США схвалив укладання цієї угоди.

У Канберрі заявляли, що ракети встановлять на есмінці типу "Хобарт", що дозволить їм завдавати ударів по наземним цілям на великій дистанції. Також ракети у версії Block V можуть атакувати об'єкти, що рухаються по воді, і змінювати вибір мети в польоті.

Defense news пояснює, що ракети "Томагавк" з дальністю польоту близько 1,6 тис. км особливо важливі в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, де Китай має балістичні ракети середньої дальності DF-26 і DF-21 з дальністю бою відповідно 4 тис. км. та 2,1 тис. км. З 2021 року ВМС США розміщують ракети "Томагавк" типу Block V на кораблях та на підводних човнах.

До 400 ракет "Томагавк" має намір закупити у США і Японія. Наприкінці лютого палата представників - нижня палата парламенту країни - проголосувала за проєкт військового бюджету, який передбачає виділення рекордних для країни $50 млрд на потреби оборони у 2023 фінансовому році, з них $1,55 млрд передбачено на закупівлю таких ракет. Ще $830 млн мають піти на комп'ютерні програми та обладнання для запуску цих ракет, на передачу технологій та тренування персоналу.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Погода на вихідних суттєво не зміниться, по всій Україні без опадів

Правоохоронці викрили шахраїв, які заволоділи понад 12 млн грн під виглядом інвестицій в агросектор

Зеленський і Кислиця обговорили деякі напрями дипломатичної роботи та перемовин

Постанова про конкурс на кращий ескіз великого Державного Герба України втратила чинність

Українці можуть отримати 90 держстипендій уряду КНР на навчання в Китаї у 2026/2027 навчальному році

Мінкультури надало Вікімедіа Україна, Слідство.Інфо і Книгарня "Є" статус критично важливих

Держбюджет-2026 не збільшує виплати військовим, але будуть контракти з покращеними умовами, - Шмигаль

Генконсульство України буде відкрите в словацькому Пряшеві - МЗС

Свириденко до Железняка: Ознайомте мене з фактами, а я прийму відповідне управлінське рішення щодо Кулеби

Патрульна поліція спростувала інформацію про введення в Україні нового дорожнього знаку "білий ромб"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА