Інтерфакс-Україна
10:15 01.03.2023

Іран здатний за 12 днів отримати матеріал, необхідний для створення атомної бомби - Пентагон

2 хв читати
Іран здатний за 12 днів отримати матеріал, необхідний для створення атомної бомби - Пентагон

Наразі можливості Ірану такі, що він може за 12 днів виробити матеріал, необхідний для створення атомної бомби, заявив заступник глави Міноборони США з політичних питань Колін Каль.

"У 2018 році Ірану знадобилося б близько 12 місяців для виробництва однієї бомби із запасів розщеплюваних матеріалів. А зараз йому знадобилося б 12 днів", - заявив Каль на слуханнях у комітеті Палати представників зі збройних сил.

"З моменту, як ми вийшли з СВПД, Іран досяг разючого прогресу в ядерній сфері", - наголосив він.

Каль додав, що повернення до ядерної угоди, як і раніше, є "найкращим варіантом з усіх", але зазначив, що наразі питання щодо СВПД відкладено.

"Минулого літа ми представили пропозиції щодо домовленостей, які Іран не мав наміру приймати. Я не думаю, що ми на порозі повернення до СВПД", - сказав він.

Раніше Bloomberg із посиланням на дані МАГАТЕ повідомив, що в Ірані запаси урану, збагаченого до рівня 60%, з листопада минулого року збільшилися на 40%. Зокрема, запаси збагаченого до 60% урану зросли з 62,3 кг до 87,5 кг.

Згідно з отриманою низкою ЗМІ доповіддю МАГАТЕ, в Ірані також підтвердили, що взяті 22 січня зразки на ядерному об'єкті у Фордо містили частинки, збагачені до 83,7%. Водночас у Тегерані пояснили, що це пов'язане з "ненавмисними коливаннями рівня збагачення".

У міжнародній організації, зі свого боку, зазначили, що продовжують розслідування, щоб встановити причину виявлення таких частинок.

Крім того, низка західних ЗМІ вказує, що станом на 12 лютого запаси збагаченого до будь-якого рівня урану в Ірані сягнули 3 760,8 кг, що у більш ніж 18 разів вище за рівень, узгоджений у рамках іранської ядерної угоди.

У 2015 році "шістка" міжнародних посередників (Велика Британія, Німеччина, Китай, Росія, США, Франція) та Іран уклали СВПД, що передбачало зняття з Ірану санкцій в обмін на обмеження Тегераном ядерної програми. У травні 2018 року президент США Дональд ініціював вихід із СВПД і відновив односторонні антиіранські санкції. У відповідь Тегеран почав поетапно скорочувати свої зобов'язання щодо обмеження ядерної програми в рамках угоди.

Нинішній президент США Джо Байден заявив про готовність за певних умов повернутися до ядерної угоди.

У Відні за посередництва Великої Британії, Німеччини, Китаю, Франції, Росії та ЄС відбулися кілька раундів непрямих переговорів між Іраном і США щодо умов відновлення СВПД. Однак незабаром на переговорах узяли паузу, яка затягнулася дотепер.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Унаслідок атаки ударних БпЛА є пошкодження в одному з медзакладів Одеси та цивільної інфраструктури – мер

МЗС: жодних зустрічей в форматі Україна-Росія 15-16 квітня в Анкарі не буде

Уже п'ятеро постраждалих в Одесі – Кіпер

На покровському напрямку з початку доби знешкоджено майже 200 окупантів – Генштаб ЗСУ

Чотири людини постраждали внаслідок дронової атаки Одеси – ОВА

Ізраїль висловив співчуття Україні та родинам, які втратили рідних під час балістичної атаки Сум

Українська ПВО протягом тижня ліквідувала 551 ворожу повітряну ціль

Частина мешканців Дарницького району залишилась без світла через аварію на обладнанні - ДТЕК

Прем'єр Нідерландів закликав надавати Україні засоби ПВО для захисту від російських атак

Рубіо про атаку РФ на Суми: Це трагічне нагадування, чому Трамп витрачає стільки часу і зусиль на досягнення миру

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА