Інтерфакс-Україна
07:03 20.01.2023

Блінкен закликає поквапитися зі вступом у НАТО Швеції та Фінляндії

1 хв читати
Блінкен закликає поквапитися зі вступом у НАТО Швеції та Фінляндії

Держсекретар США Ентоні Блінкен під час телефонної розмови зі шведським колегою Тобіасом Біллстремом заявив, що виступає за швидкий вступ Швеції та Фінляндії до НАТО, повідомляє держдепартамент.

"Держсекретар підтвердив підтримку США вступу Швеції та Фінляндії у НАТО та важливість якнайшвидшої ратифікації вступу цих країн союзниками", - йдеться у повідомленні американського зовнішньополітичного відомства.

Зазначається, що Блінкен у ході розмови "наголосив на твердій упевненості США в тому, що Швеція і Фінляндія повністю готові приєднатися до альянсу".

"Блінкен і Біллстрем наголосили на відданості трансатлантичному партнерству та міцним двостороннім відносинам між США та Швецією", - повідомляє держдеп.

Із 30 країн-членів НАТО членство Швеції та Фінляндії в альянсі поки що не ратифікували Туреччина та Угорщина. При цьому Угорщина заявила про намір ратифікувати протоколи в лютому.

Туреччина поки що заблокувала процес вступу, зажадавши від скандинавських країн оголосити терористичними курдські організації та видати осіб, які обвинувачуються у тероризмі, а також скасувати заборони на постачання зброї Анкарі. Частину цих вимог Стокгольм та Гельсінкі виконали. Однак на думку турецької сторони, цю роботу ще не завершено.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Щонайменше 8 людей поранені внаслідок нічної атаки в Україні

Знеструмлені 10 населених пунктів у Запорізькій області внаслідок атаки РФ

Погода найближчими днями в Україні не зміниться, лише на заході в понеділок невеликий дощ, на півдні - туман

Фотовиставка відкрилася на станції метро "Золоті ворота" в Києві з нагоди Дня ЗСУ

Сирський у День ЗСУ: Не маємо права повторити помилки сторічної давнини, мусимо вистояти і обов’язково вистоїмо

Головною ціллю ударів РФ вночі була енергетика – Зеленський

Нацполіція зареєструвала 239 воєнних злочинів РФ за добу, розшукано 29 і повернуто 16 дітей

ППО відбила вночі одну з наймасованіших атак РФ, знешкодивши 615 з 704 ракет і дронів, є влучання на 29 локаціях

Зеленський у День ЗСУ подякував військовим, які на полі бою роблять усе, щоб Україна мала впевненість за столом переговорів

Нічна атака дронами на Одещину залишила область із перебоями в енерго- та теплопостачанні, пошкоджено енергообʼєкт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА