Інтерфакс-Україна
08:39 06.09.2022

Боррель закликав держави-члени спільно поповнити свої арсенали після надання зброї Україні

1 хв читати
Боррель закликав держави-члени спільно поповнити свої арсенали після надання зброї Україні

Запаси зброї в країнах Євросоюзу виснажені постачанням Україні, у зв'язку з цим необхідне поповнення арсеналів держав-членів Союзу, заявив у понеділок голова зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель.

"Військові запаси більшості держав-членів були, я не сказав би, вичерпані, але виснажені значною мірою, тому що ми надавали українцям багато можливостей", - сказав він під час дебатів із законодавцями ЄС, його слова наводить агентство Associated Press.

Дипломат закликав держави-члени поповнити свої арсенали, заявивши, що найкраще зробити це спільно.

"Їх треба поповнювати. Найкращий спосіб - робити це разом. Це буде дешевше", - зазначив Боррель.

Попередження про виснаження запасів зброї вже надходило від країн-членів ЄС. Так, минулого тижня міністр оборони Німеччини Крістін Ламбрехт заявила, що Берлін "досягає меж того, що ми можемо дати від бундесверу", нагадує американське видання Politico.

Від початку відкритої агресії Росії в Україні ЄС надав Києву військову допомогу на суму близько 2,5 млрд євро через Європейський фонд миру, частина зброї надійшла із власних запасів країн Євросоюзу, зазначає видання.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Уряд запровадив електронне декларування права на промислове рибальство

Сибіга: Росію необхідно змусити до миру за допомогою колективної трансатлантичної сили

Lviv Croissants відкрила новий заклад на гірськолижному курорті Закопане у Польщі

Завтра останній день для подачі заявки на отримання 1 тис. грн "Зимової підтримки", нагадали в "Дії"

Тестові шатли Дарниця – Видубичі курсуватимуть у пікові години в обох напрямках з 24 по 26 та з 29 по 31 грудня - Kyiv City Express

Уряд спрощує передачу енергообладнання для стабілізації електропостачання під час війни - Свириденко

На 2026р заплановано суттєво розширити проєкт "Центрів життєстійкості" - Музиченко

Свириденко: Уряд звернувся до НКРЕКП про відтермінування запланованих змін тарифів на воду

F-16 перехопили 34 із 35 крилатих ракет під час масованої атаки – речник Повітряних сил

Українські заклади освіти і науки матимуть безоплатний доступ до Scopus та WoS у 2026р - Міносвіти

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА