07:35 21.05.2022

Росія припинила постачання газу до Фінляндії

1 хв читати
Росія припинила постачання газу до Фінляндії

Постачання російського газу до Фінляндії зупинилося о 7:00 21 травня, повідомила державна газова компанія Gasum після отримання відповідного повідомлення від ТОВ "Газпром експорт".

У наступні дні протягом літнього сезону 2022 року оператор постачатиме своїм клієнтам природний газ з інших джерел - трубопроводом Balticconnector з Естонії.

У ТОВ "Газпром експорт" зазначили, що Gasum 17 травня повідомила, що ініціює арбітражний розгляд щодо контракту на постачання газу з ТОВ "Газпром експорт". У компанії також заявили, що не мають наміру здійснювати платежі в рублях відповідно до указу президента РФ №172 від 31 березня 2022 р. і відповідно до схеми, запропонованої "Газпром експортом".

Як раніше повідомляла фінський міністр у справах ЄС Тютті Туппурайнен на сторінках газети Helsingin Sanomat, рішення про відмову від переходу на оплату в рублях було ухвалено в країні ще на початку квітня і доведено до керівництва Gasum.

На думку Туппурайнен, нова система розрахунків стала б порушенням санкцій. Також фінська чиновниця побачила у цьому спробу внести розкол до лав ЄС: "Ми не згодні з оплатою в рублях, це можна розглядати як шантаж Росії та як частину геополітичних зусиль Росії".

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА