08:38 08.04.2022

МАГАТЕ готує місію для незалежної оцінки радіаційного стану на місці окопів військ РФ у зоні ЧАЕС

2 хв читати
МАГАТЕ готує місію для незалежної оцінки радіаційного стану на місці окопів військ РФ у зоні ЧАЕС

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) готове якнайшвидше направити свою місію до зони Чорнобильської АЕС для проведення незалежної радіологічної оцінки на місці будівництва російськими військами фортифікаційних споруд на забрудненій території поблизу станції.

"Дуже важливо, щоб МАГАТЕ здійснило поїздку до Чорнобиля, щоб ми могли вжити термінових заходів для допомоги Україні у гарантуванні ядерної безпеки. Я в тісних консультаціях з нашими українськими колегами, щоб якнайшвидше організувати такий візит", – запевнив гендиректор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі, слова якого наводяться у щоденному повідомленні агенції з України у четвер увечері.

МАГАТЕ зазначило, що ознайомилося з нещодавно поширеними українською владою кадрами з безпілотника, де, як стверджується, видно укріплення, вириті російськими військами в зоні відчуження, але може зробити незалежну радіологічну оцінку лише після того, як його експерти будуть на місці.

При цьому МАГАТЕ вкотре наголосило, що досі не може підтвердити повідомлення про те, що російські військові отримали високі дози радіації під час перебування у Чорнобильській зоні відчуження.

За словами Гроссі, МАГАТЕ також має терміново направити на місце проведення своїх експертів з ядерної безпеки, щоб вони власноруч оцінили стан ЧАЕС та відновили там онлайн-моніторинг, який було перервано з моменту захоплення станції.

В агентстві наголосили, що з виведенням російських військових із зони відчуження Україна розпочала процес відновлення регуляторного контролю над АЕС.

Як повідомлялося, війська РФ залишили зону ЧАЕС 31 березня після п'ятитижневого перебування в ній з часу захоплення на початку війни 24 лютого. Зараз там працюють українські військові, які, зокрема, займаються розмінуванням.

Під час перебування в зоні російські військові будували фортифікаційні споруди на великій площі, яка зараз уточнюється, зокрема в Рудому лісі, найбруднішій точці зони. На думку, зокрема голови ДАЗВ Євгена Крамаренка, ризик серйозного зараження військових і техніки від таких дій високий. Водночас, за його словами, під час відходу від Києва російські війська через Чорнобиль вивели приблизно 10 тисяч одиниць важкої техніки, яка, як і військові, теж могла бути радіаційно заражена під час руху небезпечною територією.

 

Більше достовірних новин можна знайти на каналах Телеграм і на загальнодоступному сайті агентства:

https://t.me/interfaxua

https://t.me/interfaxuk_eng

https://t.me/interfax_uk

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

НБУ перерахував до держбюджету 38,64 млрд грн прибутку за 2023 р.

Бельгія прискорює постачання F-16, можливо, перші винищувачі передадуть Україні до кінця 2024 року

Іспанія надасть Україні ракети для Patriot, снаряди, готує до передачі танки Leopard

Міноборони Данії: Підготовка українських пілотів просувається, мета – передати Україні перші літаки F-16 влітку

Канада виділить ще 13 мільйонів канадських доларів на чеську ініціативу щодо закупівлі снарядів для України

Посольство України в Словаччині передасть ДСНС чотири підводні дрони для гуманітарного розмінування

Глава Пентагону про Patriot для України: Ми продовжуємо працювати над цим питанням дуже серйозно

Окупанти обстріляли ферму на Харківщині, постраждав мирний житель

До складу нового пакета допомоги Україні увійдуть боєприпаси, системи боротьби з безпілотниками та допоміжне обладнання

Президент Польщі заявив про готовність надати військову допомогу Литві

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА