07:01 05.01.2022

5 січня: Яке сьогодні свято

3 хв читати
5 січня: Яке сьогодні свято

5 січня у світі Міжнародний розвантажувальний день, Міжнародний день бойскаутів та день маленьких історій. У США – День птахів, а у православних – День святого Феодула та святого Ніфонта Кіпрського.

Ще сьогодні святкують День збитих вершків, День сценариста, у Білорусі – День працівників соціального захисту, у Китаї – Фестиваль льоду та снігу, в Іспанії – Кавалькада царів-волхвів, в Індії – День народження гуру Гобінда Сінха, у Японії – День полуниці.

Міжнародний розвантажувальний день

Міжнародний розвантажувальний день запропонували відзначати 5 січня, після Нового року та перед Різдвом. Все, що необхідно зробити на це свято – менше їсти. Але не голодувати. Після рясної їжі рівень цукру в крові нестабільний, тому постійно виникає хибне почуття голоду, впоратись із яким буває непросто.

Відзначати свято легко. Головні правила Міжнародного розвантажувального дня: підтримуємо баланс білків, жирів, вуглеводів і дотримуємося дефіциту калорій. Адже кожному під силу протриматися один день на славу стрункої талії й міцного здоров'я.

Спробуйте провести цей розвантажувальний день на повноцінному збалансованому раціоні зі зменшеною калорійністю, вибирайте продукти та страви з високою харчовою цінністю, а фаст-фуд та їжу, набиту порожніми калоріями та вуглеводами виключіть повністю. Тоді вас порадує не лише результат, а й самопочуття.

Міжнародний день бойскаутів

Скаутизм зародився на початку 20 століття у Великій Британії. Його засновником вважається генерал-майор Роберт Бейден-Павелл (1857-1941). Ця історична особистість на початку минулого століття була дуже відома в Англії та популярна серед молоді.

Прославився Бейден-Павелл під час англо-бурської війни, коли був комендантом однієї з фортець у Південній Африці. Саме там, маючи під рушницею близько тисячі солдатів, він реалізував ідею формування допоміжного підрозділу з місцевих хлопчиків, які використовувалися як розвідники, спостерігачі та посилальні. Все це сприяло тому, що при багаторазовій перевазі супротивника в силах, фортецю вдалося втримати до підходу підкріплень.

Повернувшись на Батьківщину, Бейден-Павелл написав книгу "Розвідка для хлопчиків", в якій виклав принципи виховної роботи задля підготовки їх до виживання в природі за різних умов, стійкого перенесення труднощів, виховання вольових якостей. Книга вийшла друком у 1908 році, але ще за рік до цього, у 1907-му Бейден-Павелл заснував у Великій Британії Рух скаутів.

"Скаут" з англійської означає "розвідник". Вже до кінця першого року існування кількість членів скаутських загонів складала близько 60 тисяч людей. Спочатку членство в організації з чіткою структурою розглядалося як початкова військова підготовка хлопчиків, проте незабаром вийшла за ці рамки і стало набагато ширше. Трохи згодом з'явився і скаутський рух для дівчаток.

Церковне свято

Православна церква згадує святого Феодула та святого Ніфонта Кіпрського.

Федул жив у Фессалоніках у 3 столітті, коли імператори Діоклетіан і Максиміліан влаштовували жорстокі переслідування християн. Феодул був читцем у церкві. Гонителі запропонували йому відмовитись від віри – або негайно померти. "Я вибираю життя, але життя вічне", - сказав Феодул. Після цих слів його кинули у море з каменем на шиї.

Преподобний Ніфонт жив у V столітті. Все своє життя він боровся з нечистими духами і завжди з Божою допомогою перемагав їх. Диявол спокушав його скоромною їжею і вином, насилав на нього "безмірний сон", одного разу, коли святий пішов за водою, скинув його в колодязь, але молитвою до Богородиці Ніфонт залишився цілий і неушкоджений.

Ніфонта Кіпрського вважають захисником від нечистої сили. Вірили, що у цей день можна вигнати злих духів із людей, свійських птахів і тварин.

Іменини: Іван, Феоктист, Ніфонт, Павло та Василь.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА