Гройсман: Воєнний стан в Україні не можна впроваджувати без реальних підстав
Єдиною підставою для впровадження в Україні воєнного стану, що значно обмежує права громадян і збільшує повноваження влади, є реальна, а не ефемерна зовнішня загроза, сказав лідер політичної партії "Українська стратегія" Володимир Гройсман.
Коментуючи перспективи оголошення в Україні саме воєнного стану - зокрема через повідомлення про скупчення російських військ на українському кордоні, Гройсман наголосив, що сама заява й оголошення однозначно впливатимуть на життя людей, на економіку, ціни, управління державою.
"Я радив би владі дуже стримано до цього підходити. Воєнний стан може розглядатися тільки тоді, коли існує реальна загроза вторгнення або початку воєнний дій. І це має бути реалістичним. Друга позиція. Якщо є підстави (для оголошення воєнного стану), має бути координація з партнерами – насамперед військова координація. Це питання довіри. І третє! Україна - це не просто назва, це держава. У ній живуть люди. Треба вийти до людей і пояснити, чому і що відбувається", – наголосив Гройсман в ефірі "Україна 24".
Лідер партії також звернув увагу, що відповідно до закону, за яким упроваджується воєнний стан, передбачені стаття в 43 пункти про збільшення повноважень влади та стаття у 24 пункти про обмеження прав громадян – зокрема право на свободу слова.
"А це найнебезпечніше! ... Влада передається військовим, влада передається уряду. А в нас зараз уряд, який не може з економікою розібратися", - сказав він.