В Офісі президента відбувається зустріч щодо судової реформи - джерела
В Офісі президента відбувається робоча зустріч за участю голови Ради суддів, Верховного Суду, представників парламенту, а також послів "Великої сімки", повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" джерела у Раді суддів.
Як повідомлялося, на своєму засіданні 13 вересня члени Ради суддів відмовилися делегувати своїх представників до Етичної ради, яка має перевіряти на доброчесність кандидатів та членів ВРП.
Після цього президент України Володимир Зеленський заявив, що не допустить блокування судової реформи.
"Я не допущу блокування найголовнішої реформи країни, яку обіцяв українцям і яку ініціював. Кожна незаконна дія, спрямована на блокування судової реформи, отримає негайну оцінку та відсіч. Я не дозволю суддям, які перешкоджають реформі й очищенню судової системи, позбавити українців права на справедливість. А судді, які хочуть працювати в прозорій системі, повинні мати повну підтримку", - зазначив тоді Зеленський.
Згідно з абзацом 6 пункту 23-1 заключних і перехідних положень закону "Про внесення змін до деяких законів про порядок обрання (призначення) на посади членів ВРП і діяльність дисциплінарних інспекторів ВРП" №1635-ІХ від 14 липня 2021 року, суб'єкт формування Етичної ради подає голові Вищої ради правосуддя список кандидатів до складу Етичної ради протягом 30 днів із дня надходження відповідного звернення голови ВРП.
Суб'єктом подання є, серед іншого, Рада суддів України, яка має делегувати трьох представників до Етичної ради, проте Рада суддів не змогла делегувати своїх представників до Етичної ради, що викликало занепокоєння щодо прогресу судової реформи через зупинення очищення судової системи.
8 липня президент України Володимир Зеленський застосував право вето до ухваленого наприкінці червня парламентом відповідного законопроекту №3711-д, що відновлює роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, а вже 13 липня Верховна Рада повторно ухвалила закон, погодившись із пропозиціями президента.
Основна пропозиція президента до законопроекту про відновлення роботи ВККС стосувалася уточнень про ухвалення рішення конкурсною комісією з відбору її членів за участю міжнародних експертів. Відповідно до закону, рішення ухвалюватимуть чотирма голосами з шести в разі, якщо за це рішення проголосували щонайменше два представники від міжнародних організацій.
Відповідно до закону, ВККС вважається повноважною у разі призначення до її складу щонайменше 11 членів, принаймні шість з яких призначено з числа суддів або суддів у відставці.
Також парламент проголосував за законопроект №5068, який вносить зміни до законів "Про регламент Верховної Ради України" та "Про вищу раду правосуддя", що стосуються створення Етичної ради, члени якої визначатимуть відповідність кандидата на посаду члена ВРП критеріям професійної етики та доброчесності.
Повний текст матеріалу доступний у стрічці новин за підпискою