Інтерфакс-Україна
09:04 11.09.2021

Венедіктова: Для родичів потерпілих у збитому рейсі МН17 важливо встановити винних, а не вироки і компенсація

3 хв читати
Венедіктова: Для родичів потерпілих у збитому рейсі МН17 важливо встановити винних, а не вироки і компенсація

Загальна мета роботи спільної слідчої групи і суду в Нідерландах - встановлення винних у справі про збитий в небі над Донбасом рейс МН17 "Малазійських авіаліній", зазначає генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

У п'ятницю ввечері в ефірі програми "Свобода слова" Савіка Шустера", відповідаючи на питання про те, чи є шанс дізнатися правду щодо обставин збиття літака, генпрокурор сказала: "Не тільки є шанс. Ми над цим працюємо, п'ять спільних слідчих груп під керівництвом Нідерландів - 7 років".

Генпрокурор продовжила: "Я спостерігала вчора за судом (судовим засіданням у справі про збитий рейс МН17 у комплексі юстиції "Схіпгол", Нідерланди - ІФ) безпосередньо. Не те, що шанс, це наша спільна мета. Про що говорять родичі потерпілих? "Нам треба знати, хто в цьому винен". Не стоїть питання компенсації, не стоїть питання терміну вироку, - це важливо для справедливості і правосуддя. Але всім їм, усім нам треба знати відповідь - хто винен".

Венедіктова нагадала, що слідство за фактом збиття MH-17 триває. "Це складно робити. Тому що територія окупована. Але у нас є два напрями розслідування. Перше - хто був той екіпаж, який безпосередньо натискав кнопки. І другий напрям - хто давав накази на перетин машин, хто віддавав інші накази. Ми шукаємо відповіді на ці питання", - зазначила генпрокурор.

При цьому Венедіктова закликала не політизувати цю тему і зазначила, що матеріали щодо збитого літака знаходяться на розгляді не лише в суді Нідерландів, а й у міжнародних інстанціях.

"Давайте будемо всі на одному боці і дочекаємося вироків... Ми бачимо, що судовий процес йде належним чином, об'єктивно, неупереджено, і для України це -" золотий стандарт "правосуддя", - зазначила вона.

Генпрокурор розповіла, що зустрічалася з родичами потерпілих. "Для них це не просто біда і біль, для них це життя без життя", - додала Венедіктова.

Як повідомлялося, літак Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що здійснював рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий у небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. Усі 298 людей, що перебували на борту, загинули. Дві треті пасажирів - піддані Нідерландів. Причини катастрофи розслідує Міжнародна слідча група (ССГ), до якої увійшли представники правоохоронних органів України, Нідерландів, Бельгії, Австралії та Малайзії.

У вересні 2016 року група оприлюднила висновки, згідно з якими лайнер був збитий ракетою, запущеною із ЗРК "Бук", а два роки тому оголосила про приналежність "Бука" до російської 53 зенітно-ракетної бригади, що дислокується в Курську.

19 травня 2019 року було названо чотирьох підозрюваних у причетності до загибелі авіалайнера: Гіркін (Стрєлков), Дубінський, Пулатов та Харченко, яких було оголошено в міжнародний розшук. Їх обвинувачують у вбивстві 298 пасажирів літака і його аварії.

9 березня 2020 року в Нідерландах у судовому комплексі Схіпгола поблизу Амстердама розпочався судовий процес над чотирма обвинуваченими в трагедії рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній". На лаві підсудних мали бути три громадянина Росії та один українець - Ігор Гіркін (Стрєлков), Сергій Дубінський, Олег Пулатов та Леонід Харченко. Лише один із них - Пулатов, представлений адвокатами з нідерландської фірми, яким допомагає російський адвокат Кутіна. Суд відбувався за відсутності обвинувачених.

Суд у справі про збитий МН17 буде готовий оголосити вирок у кінці 2022 року, повідомив головуючий суддя Гендрік Стейнхаус.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

УЧХ надавав психологічну допомогу постраждалим через російську атаку БпЛА на Одесу

Сибіга на Раді міністрів ЄС закликав колег надати допомогу Сумам і Кривому Рогу, посилити ППО України і тиск на РФ

Генсек ООН шокований російським ударом по Сумах

Глава МВС: Cеред поранених внаслідок ракетних ударів по Сумах 11 людей - у важкому стані

Нетверезих молодиків, які голосно включили російську музику в Києві, притягнуто до відповідальності

Один цивільний загинув, шестеро зазнали поранень через російську агресію у Донецькій області

Путін витратив на війну $1 трлн за три роки повномасштабного вторгнення - Зеленський

Сенатор-демократ від штату Вірджинія Тім Кейн прибув до Києва

Україна готова купити одну систему Patriot за $1,5 млрд - Зеленський

СБУ затримала інструктора Яворівського полігону, який отримав завдання від РФ ліквідувати командирів ЗСУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА