Інтерфакс-Україна
20:16 18.08.2021

Правоохоронці розпочали кримінальне провадження за фактом порушення законів і звичаїв війни через обстріл Золотого на Луганщині

2 хв читати
Правоохоронці розпочали кримінальне провадження за фактом порушення законів і звичаїв війни через обстріл Золотого на Луганщині

Правоохоронці Луганської області розпочали кримінальне провадження за фактом порушення законів і звичаїв війни російськими найманцями, які напередодні відкрили мінометний вогонь по житлових вулицях населеного пункту Золоте-4 (Луганська обл.), повідомляє прес-служба Луганської облпрокуратури в середу.

"За матеріалами слідства, 17 серпня 2021 року близько 20:00 незаконні збройні формування окупаційної адміністрації РФ здійснили мінометний обстріл житлових вулиць Золотого-4 Сєверодонецького району Луганщини. Унаслідок відкриття вогню по цивільному населенню постраждала 48-річна місцева жителька. Її госпіталізували до лікарні з мінно-вибуховою травмою, множинними уламковими пораненнями лівого передпліччя, плечового та колінного суглобів, лівої стопи", - йдеться в повідомленні.

У ньому наголошується, що такі дії російських найманців становлять пряму загрозу життю й здоров'ю мирного населення та суперечать нормам міжнародного гуманітарного права, а саме ст. 52 Додаткового протоколу до Женевської конвенції про захист жертв війни від 1949 року та ст. 25 Гаазької конвенції 1907 року, що вказує на порушення законів та звичаїв війни з боку найманців, контрольованих Російською Федерацією.

"Під час огляду місця події слідчо-оперативна група задокументувала факти обстрілу, виявлено та вилучено частини боєприпасу, випущеного з міномета калібру 82-мм, які буде направлено для проведення відповідних експертиз та долучено до матеріалів кримінального провадження. Наразі тривають першочергові слідчі дії. Встановлюють усі обставини вчиненого злочину", - наголошують у прокуратурі.

Як повідомлялося, в Луганській області в районі лінії розмежування за добу 17 серпня було обстріляно п'ять населених пунктів. Унаслідок обстрілу поранення дістала жінка, жителька Золотого-4.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В Україні зберігається морозна погода: вночі 12-17° морозу, на півночі – до 20°

Зеленський поінформував премʼєра Нідерландів про російські удари

Британія передала ДСНС України два броньовані автомобілі Toyota

Новим директором з маркетингу "МакДональдз" в Україні, Чехії та Словаччині призначено Яна Дігела

Посадовця Чернівецької митниці викрито на систематичних хабарях - ДБР

Україна на позачерговому засіданні Ради Україна-НАТО закликала до посилення ППО країни

ФАО та Норвегія виділяють $4 млн для підтримки 6 тис. сільських домогосподарств у 3 прифронтових областях

Сирський обговорив із командувачем Сухопутного командування ОЗС НАТО потреби для зміцнення ППО

Україна очікує від країн ЄС і НАТО дієвої реакції на застосування "Орєшніка" - Кондратюк

Помер чоловік, поранений під час атаки ворога "іскандерами" на Кривий Ріг – Вілкул

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА