Інтерфакс-Україна
15:06 17.08.2021

Зеленський підписав указ про конкурс для відбору кандидатур на посаду судді КСУ за квотою президента

2 хв читати
Зеленський підписав указ про конкурс для відбору кандидатур на посаду судді КСУ за квотою президента

Президент України Володимир Зеленський своїм указом затвердив Положення про проведення відкритого конкурсу для відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України за президентською квотою, повідомляє прес-служба президента у вівторок.

"Глава держави підписав указ №365/2021 "Питання конкурсу для відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України щодо осіб, яких призначає президент України", яким затверджене Положення про проведення відкритого конкурсу з відбору кандидатур на посаду судді КСУ щодо осіб, яких призначає президент, а також персональний склад конкурсної комісії", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що вперше за час діяльності Конституційного Суду кандидатури на посаду судді за квотою президента обиратимуть у прозорому конкурсному процесі й без будь-якого політичного впливу.

"Це гарантує, що для Конституційного Суду починається нова історія роботи, яка буде взірцем для судової системи та базуватиметься на принципах правової визначеності, політичної неупередженості, прозорості та системності", - наголошують в Офісі президента.

Уточнюється, що конкурсна комісія має розмістити на сайті президента оголошення про проведення конкурсу з відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду щодо осіб, яких призначає глава держави, а також забезпечити проведення на конкурсних засадах відбору кандидатур.

Що стосується персонального складу конкурсної комісії, то із семи членів, троє є відомими та поважними міжнародними експертами, а ще четверо - провідними національними юристами України з визнаним авторитетом.

"Поєднання міжнародних та національних фахівців у складі комісії забезпечить максимальну довіру до процедури відбору та гарантує, що всі учасники конкурсу отримають рівні умови", - заявив із цього приводу президент Володимир Зеленський.

В Офісі президента уточнюють, що до складу конкурсної комісії увійшли:

- Мірослав Вижиковський, доктор юридичних наук, професор Варшавського університету, суддя Конституційного трибуналу Республіки Польща (2001-2010), член Panel 255 – дорадчого органу Європейського Союзу з питань відбору суддів до вищих судових інституцій ЄС;

- Дмитро Кухнюк, кандидат юридичних наук, доцент кафедри нотаріального, виконавчого процесу та адвокатури, прокуратури, судоустрою Інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка;

- Дмитро Лук’янов, доктор юридичних наук, доцент, член-кореспондент Національної академії правових наук України, завідувач кафедри міжнародного приватного права та порівняльного правознавства Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого;

- Олександр Скрипнюк, доктор юридичних наук, професор, академік Національної академії правових наук України, заступник директора Інституту держави і права імені Корецького;

- Спиридон Флагоітіс, професор, директор Європейської організації публічного права;

- Богдан Футей, доктор права, професор, суддя Федерального суду претензій Сполучених Штатів Америки;

- Артем Янчук, доктор юридичних наук, професор кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства факультету міжнародних відносин Національного авіаційного університету.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

РФ атакувала дронами енергетичну інфраструктуру Одещини напередодні Нового року — ОВА

До 8,6 тис. грн підвищилася мінімальна зарплата в Україні із 1 січня

Зеленський призначив Олексія Семенюка головою НКЦПФР - указ

Зеленський: підписи під слабкими угодами тільки підживлюють війну, мій підпис стоятиме під сильною угодою

Зеленський: Ми хочемо закінчення війни, але не закінчення України

У 2026 році можливо зупинити Росію, санкції кусають її, але спрацює тільки мертва хватка – Зеленський

КОЛЕКТИВ АГЕНТСТВА "ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА" ВІТАЄ СВОЇХ ПЕРЕДПЛАТНИКІВ, ЧИТАЧІВ І КОЛЕГ ІЗ НОВИМ 2026 РОКОМ!

Новий рік у нас буде попри все, бо ми українці, і в нас буде келих шампанського – Зеленський

Зеленський: Україна – єдиний щит, який зараз відділяє комфортне європейське життя від "русского мира"

Мирна угода готова на 90%, лишається 10%, і це значно більше ніж просто цифри – Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА