Інтерфакс-Україна
17:26 16.08.2021

Кулеба наказав терміново посилити посольство України в Душанбе, що відповідає за Афганістан

2 хв читати
Кулеба наказав терміново посилити посольство України в Душанбе, що відповідає за Афганістан

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наказав терміново посилити дипломатичне представництво України в Душанбе (Таджикистан), яке, зокрема, відповідає і за територію Афганістану, повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко.

"Тепер одразу дві українські дипустанови - в Таджикистані та Пакистані - моніторять ситуацію та готові допомагати нашим громадянам", - написав Ніколенко у Facebook у понеділок.

Він зазначив, що, за інформацією МЗС України, в Афганістані і далі перебувають близько 50 українців.

"Переважно це люди, які працюють за приватними контрактами, та громадяни афганського походження. Майже з усіма нині встановлено зв'язок, дипломати уточнюють, хто із них має бажання бути евакуйованим. Паралельно опрацьовуються можливі шляхи безпечної евакуації, у тому числі з використанням можливостей іноземних партнерів", - наголосив речник МЗС.

Як повідомлялося, 15 серпня таліби оточили Кабул - останнє велике місто країни, що залишалося під контролем влади Афганістану. Ближче до вечора того самого дня бойовики увійшли до афганської столиці й взяли її під контроль. Президент Афганістану Ашраф Гані залишив країну і після нетривалого перебування в Душанбе вилетів до Оману.

Після заняття президентської резиденції в "Талібані" заявили, що звільнили Афганістан і вважають свою війну завершеною. Водночас США та інші західні країни евакують співгромадян з Афганістану.

Пізніше український літак, який перебував в Афганістані, евакуював із Кабула вісьмох громадян України, а також вивіз ще 71 людину, зокрема громадян Нідерландів, Хорватії, Білорусі, Афганістану.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

СПРАВЖНІЙ ПОСТУП У ДОСЯГНЕНІ МИРНИХ ДОМОВЛЕНОСТЕЙ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД РОСІЇ – УМЄРОВ ПРО ПІДСУМКИ 6-Ї ЗУСТРІЧІ З ДЕЛЕГАЦІЄЮ США

УКРАЇНСЬКО-АМЕРИКАНСЬКІ ПЕРЕГОВОРИ ПРОДОВЖАТЬСЯ У СУБОТУ – СЕКРЕТАР РНБО УМЄРОВ

Італія інвестує понад 42 млн євро на реставрацію пам’яток і модернізацію інфраструктури Одещини - Кулеба

Оголошено конкурс на посаду гендиректора "Укргідроенерго"

Швеція припиняє допомогу п’ятьом країнам, щоб збільшити підтримку України

Угорщина відмовилася від облігацій на підтримку України, ускладнивши фінансування з боку ЄС

Паліса: кожна бригада на лінії зіткнення щомісяця отримуватиме визначену кількість мобілізованих

Зеленський анонсував новий порядок розподілу особового складу між бойовими бригадами

Зеленський вивів Єрмака зі складу РНБО та Ставки Верховного головнокомандувача

Питання керівника "Оператора ГТС України" вирішуватиме оновлена наглядова рада – Мінекономіки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА