Скасування старту Starliner сталося з технічних причин
Запланований у вівторок запуск космічного корабля CST-100 Starliner у рамках другого тестового польоту в безпілотному режимі до Міжнародної космічної станції (МКС) був скасований з технічних причин, повідомила корпорація Boeing (SPB: BA), розробник корабля.
"Під час підготовки до запуску безпілотного корабля CST-100 Starliner інженери компанії Boeing, що відповідають за його справність і стан, виявили несподівані показники клапана в руховій установці. Ця проблема була виявлена в ході перевірок після вчорашньої грози поблизу Космічного центру імені Кеннеді", - йдеться в повідомленні.
У результаті запуск корабля Starliner ракетою-носієм Atlas 5 з космодрому на мисі Канаверал у Флориді був скасований, зазначили в компанії. Це сталося приблизно за три години до старту.
Наразі команди Boeing і NASA вивчають ситуацію.
За даними NASA, наступна можливість для запуску буде в середу, 4 серпня.
Корабель CST-100 Starliner корпорації Boeing розробляється для майбутніх польотів американських астронавтів на орбіту.
Під час першого тестового польоту корабля, проведеного 20 грудня 2019 року, йому не вдалося зістикуватися з МКС.
Ракета успішно вивела непілотований корабель на суборбітальну траєкторію. Однак після цього на ньому виникла проблема, пов'язана зі збоєм у системі розрахунку часу роботи двигунів, у результаті якої Starliner вийшов на нештатну, нижчу орбіту. Корабель перевитратив паливо, і стикування з МКС стала неможливим.
Він здійснив успішну м'яку посадку на полігоні Вайт-Сендс у штаті Нью-Мексико. Це була перша посадка американської капсули на сушу. Всі попередні американські апарати приводнювалися в океані.
За минулий після першого випробувального польоту час Boeing і NASA внесли близько 80 коригувальних змін до системи корабля перед проведенням другого тестового випробування. Якщо політ пройде успішно, то NASA може сертифікувати Starliner для здійснення першого тестового польоту з астронавтами на борту.
У рамках контракту з NASA корпорація Boeing отримала понад $5 млрд на розробку, виробництво корабля Starliner, а також здійснення його місій з доставки астронавтів на МКС і повернення їх на Землю. Він призначений для екіпажу у складі до семи людей.
Інша американська компанія - SpaceX - за схожим контрактом з NASA отримала $3,1 млрд для розробки свого космічного корабля Crew Dragon, який вже здійснив низку пілотованих польотів до МКС.