Інтерфакс-Україна
17:29 03.08.2021

СБУ викрила дві масштабні схеми фінансування "ЛНР"

2 хв читати
СБУ викрила дві масштабні схеми фінансування "ЛНР"

Служба безпеки України викрила дві масштабні схеми фінансування терористичної організації "ЛНР", у рамках яких у "бюджет" організації було переведено понад 25 млн російських рублів.

"Оперативники та слідчі спецслужби встановили, що на початку 2015 року група керівників та посадовців перереєструвала захоплене бойовиками підприємство харчової промисловості в органах окупаційної адміністрації так званої ЛНР. З того часу продукцію систематично незаконно вивозять до РФ через тимчасово неконтрольовану ділянку державного кордону України. Підприємство уклало низку "зовнішньоекономічних угод" з підприємствами країни-агресора, Республіки Білорусь та самопроголошеної "Республіки Північна Осетія", - повідомляє ГУ СБУ в Донецькій і Луганській областях у соцмережі Facebook.

За даними слідства СБУ, лише з жовтня 2016 року до липня 2019 року комерсанти перерахували до так званого бюджету "ЛНР" майже 18,7 млн рублів РФ.

Крім того, співробітники СБУ задокументували факти матеріального забезпечення "силового блоку" "ЛНР" приватною фірмою з Луганська, яка на замовлення постачала автомобілі для потреб терористичної організації.

"Ділки закуповували на території країни-агресора транспортні засоби, у тому числі спеціалізовану автотехніку для перевезення незаконно затриманих та засуджених в ОРЛО громадян України. Встановлено, що спеціальний транспорт спільники незаконно завозили з території РФ до ОРЛО через пункти пропуску, які тимчасово перебувають під контролем НЗФ "ЛНР". Завдяки лише одній оборудці зловмисники "покращили" матеріальний стан НЗФ "ЛНР" на загальну суму понад 7 млн російських рублів", - йдеться в повідомленні.

Слідчі повідомили чотирьом особам, причетним до фінансової підтримки окупаційних властей, про підозру за ст. 110-2 (фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України, на порушення порядку, встановленого Конституцією України) Кримінального кодексу України.

Найближчим часом підозрюваних буде оголошено в розшук.

Триває досудове розслідування.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Умєров в суботу проведе в Чехії переговори щодо постачання й виробництва зброї та амуніції - ЗМІ

В Росії виведено з ладу магістральний нафтопровід "Чєрномортранснєфть" - джерела

Кількість поранених цивільних через атаку ворожої ракети в Кивому Розі зросла до дванадцяти – ОВА

Чорноморськ повністю знеструмлений внаслідок масованої атаки ворожих дронів – ОВА

Втрати ворога на Покровському напрямку становлять 199 військовослужбовців - Генштаб

З початку доби Сили оборони відбили 123 ворожі атаки - Генштаб

Одна людина загинула і попередньо шестеро поранені внаслідок повторного бомбардування Херсона – прокуратура

Держсекретар США обговорив з шефом МЗС Італії шляхи досягнення миру в Україні та перерозподіл тягаря з утримання НАТО - Рубіо

Кількість поранених цивільних через атаку ворожої ракети в Кивому Розі зросла до одинадцяти - ОВА

Херсон ворог бомбардує вдруге за день

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА