Інтерфакс-Україна
10:59 15.07.2021

Віце-президент Єврокомісії: Позитивне рішення про відкриття ЄС кордону для України - це питання днів

2 хв читати
Віце-президент Єврокомісії: Позитивне рішення про відкриття ЄС кордону для України - це питання днів

Позитивне рішення про відкриття ЄС кордону для України після впроваджених карантинних обмежень є питанням декількох днів, заявив віце-президент Європейської Комісії з міжвідомчих відносин та прогнозування Марош Шефчович.

"Я знаю, що якщо говорити про випадки інфікування (коронавірусною інфекцією COVID-19 - ІФ), ваші цифри виглядають багатообіцяючими. Тож я вважаю, що позитивне рішення - це питання днів. Як ви розумієте, тут всі дуже обережні, тому що ми бачимо, наскільки ситуація нестабільна. Але все вказує на позитивне рішення щодо відкриття кордонів для України та визнання ваших сертифікатів COVID", - сказав Марош Шефчович в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Він зазначив, що український COVID-сертифікат виглядає так само, як європейський.

"Маю сказати, що вчора ми з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем багато часу провели разом, "граючи" з нашими смартфонами, і мене дуже вразило те, що у нього в смартфоні: сертифікат COVID, який точно такий самий, як у мене. Більше того, у нього є свідоцтво про народження, водійські права, посвідка на проживання та всі документи, які ми наразі рекомендуємо нашим державам-членам зробити такими самими, щоб покласти їх у так званий електронний гаманець для документів. Я сам це бачив. Я не технічний фахівець, але гадаю, що він виглядає точно так само, як і в моєму телефоні", - пояснив Марош Шефчович.

Крім того, віце-президент Європейської Комісії вказав на те, що Європейське медичне агентство сертифікувало такі вакцини, як Pfizer, Moderna та європейську Astra Zeneca.

"Ми так і не отримали повну документацію на Sputnik, тож вона не завершена, й інші виробники не запитували. Напевно, це одна з тих речей, які ще належить обговорити експертам", - зазначив він, відповідаючи на запитання про те, які вакцини з визнаних в Україні будуть визнані ЄС.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський наголосив на персональній відповідальності уряду за стабілізацію ситуації з енергопостачанням, "нелінійні пропозиції" чекає у середу

Brave1 спільно з Palantir запускають платформу Dataroom для тестування та тренування військового ШІ

Радник Зеленського Камишін закликає НАТО адаптувати стандарти оборонних технологій з України

Федоров та Пісторіус обговорили розвиток програми Patriot для України та нарощення поставок ракет IRIS-T та далекобійних артпострілів

Китай не передав РФ жодної готової одиниці озброєння - Буданов

Трамп заявив, що врятував НАТО від відправки на "смітник історії"

Заборона швейцарських органів на ввезення "Шахеда" на виставку в Давосі є оманливим захистом – Пінчук

СБУ: Зареєстровано кримінальне провадження щодо одного із українських блогерів за статтею про держзраду

Канада виділить 550 млн грн на програму розвитку сімейних ферм та кооперації в Україні - Мінекономіки

У Києві працюють понад 1300 пунктів незламності та обігріву – МВС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА