Інтерфакс-Україна
17:56 04.06.2021

Німеччина і Франція повинні нести відповідальність за окупацію Росією частини Грузії та України - Данілов

1 хв читати
Німеччина і Франція повинні нести відповідальність за окупацію Росією частини Грузії та України - Данілов

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що Німеччина і Франція, як гаранти Будапештського меморандуму, повинні нести відповідальність за окупацію Росією частини Грузії та України.

"Ми пам'ятаємо, що у 2008 році Російська Федерація напала на Грузію, і на сьогодні Грузія залишилася без частини своєї території. Після цього в Україні виникла ситуація з окупованим Кримом. Чи повинні за це нести якусь відповідальність Німеччина і Франція? Я вважаю, що повинні", - заявив Данілов на брифінгу за підсумками засідання РНБО у п'ятницю, 4 червня.

Як зазначив Данілов, "окрім інструментів економічного тиску існують і політичні інструменти".

"Коли ви (Німеччина і Франція - ІФ) говорите про демократію, про свободу або коли говорите, що цінуєте кожну країну, то та ситуація, коли в 1991 році домовилися про недоторканність кордонів, а сьогодні, коли одна країна все це порушує, то крім тієї ситуації, коли Німеччина і Франція говорять про занепокоєння, то я вважаю, що це занадто мало в сучасному демократичному світі", - додав він.

Секретар РНБО також нагадав, що "саме Німеччина і Франція у 2008 році відмовили Грузії в отриманні Плану дій щодо членства в НАТО". "Хоча було майже все готово", - зазначив він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Окупанти вдарили по гаражному кооперативу в Харкові, даних щодо постраждалих немає

Голова Євроради привітав затвердження угоди між ЄС і МЕРКОСУР

Сибіга привітав затримання США танкера російського тіньового флоту Olina

Атака РФ із запуском "Орєшніка" - чергова спроба Путіна тероризувати Україну та загрожувати безпеці Європи – міністр оборони Британії

Зеленський: У Києві мають бути всі резервні схеми протидії спробам окупантів вимкнути місто

Кличко: Опалення відновили мешканцям 1083 житлових будинків у Подільському, Оболонському та Дарницькому районах

"Євросолідарність" звернулася до НАБУ щодо вигодоотримувачів транзиту російської нафти через "Дружбу"

МАГАТЭ хочет договориться об очередном перемирии для ремонта Украиной последней резервной ЛЭП ЗАЭС – Гросси

МАГАТЕ хоче домовитися про чергове перемир’я щодо ЗАЕС для ремонту Україною останньої резервної ЛЕП – Гроссі

Серед членів екіпажу затриманого США судна Bella-1 є українці - посол

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА