Інтерфакс-Україна
18:43 25.05.2021

Глава МЗС ФРН: За інцидент із літаком Ryanair Лукашенко заплатить "гірку ціну"

2 хв читати
Глава МЗС ФРН: За інцидент із літаком Ryanair Лукашенко заплатить "гірку ціну"

Глава МЗС ФРН Гайко Маас назвав огидним вчинком примусову посадку літака Ryanair у Мінську, заявив, що президент Білорусі Олександр Лукашенко, якого ЄС і США не визнають законно обраним, заплатить "гірку ціну".

"Кожен диктатор, який грає з такими думками, має розуміти, що за це потрібно буде платити гірку ціну", - заявив Маас журналістам у Берліні у вівторок. За його словами, дуже важливо, що ЄС відреагував "швидко та жорстко".

"За огидністю те, що зробив Лукашенко, не переплюнути. Життя більше ніж 170 пасажирів було поставлено під загрозу, щоб затримати одного журналіста. Це потрійна атака - втручання у справи повітряного транспорту, атака на свободу слова і на європейських громадян на борту", - сказав німецький міністр.

Він додав, що "міжнародна спільнота цього не потерпить".

23 травня літак ірландської авіакомпанії Ryanair, що летів з Афін у Вільнюс через повітряний простір Білорусі, був посаджений в аеропорту Мінська. Літак посадили під приводом отриманого сигналу про мінування, який пізніше не підтвердився. Для супроводу пасажирського літака в небо було піднято винищувач МіГ-29.

На борту літака перебував редактор внесеного до списку екстремістських Telegram-каналу "Білорусь головного мозку", колишній редактор визнаного в Білорусі екстремістським Telegram-каналу NEXTA Роман Протасевич і його подруга, громадянка РФ, студентка вільнюського Європейського гуманітарного університету Софія Сапега. Їх обох затримала білоруська влада.

За даними екс-кандидата в президенти Білорусі Світлани Тихановської, громадянка Росії Софія Сапега перебуває в мінському ізоляторі на Окрестіна.

У ЄС і США засудили примусове приземлення в Мінську лайнера Ryanair, вимагаючи звільнення Протасевича.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Генконсульство України буде відкрите в словацькому Пряшеві - МЗС

Свириденко до Железняка: Ознайомте мене з фактами, а я прийму відповідне управлінське рішення щодо Кулеби

Патрульна поліція спростувала інформацію про введення в Україні нового дорожнього знаку "білий ромб"

Петиція із закликом прибрати рекламу з поїздів та станцій метрополітену в Києві не набрала необхідних голосів

Родини зможуть отримувати допомогу на піднайом житла в місті, де ветеран проходить лікування

Качка обговорив з президентом Ізраїлю безпекову ситуацію в Україні

ЦПД спростував інформацію роспропаганди про вигадані злочини ЗСУ під Покровськом

Аварійні відключення е/е застосовані у 5 областях – "Укренерго"

Калмикова про вбивство військовослужбовця з ТЦК у Львові: Безпрецедентна подія, з'ясовуємо обставини

В PURL бере участь вже 21 країна на загальну суму зобовʼязань у $4,18 млрд - Сибіга

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА