Інтерфакс-Україна
13:05 01.04.2021

Захворюваність на COVID-19 в Україні стабілізується протягом двох тижнів - KSE

2 хв читати
Захворюваність на COVID-19 в Україні стабілізується протягом двох тижнів - KSE

Захворюваність на COVID-19 в Україні стабілізується за найближчі два тижні, прогнозують у Київській школі економіки (KSE).

"Ми можемо очікувати стабілізації протягом найближчих двох тижнів. Завантаженість ресурсів медичної системи продовжує зростати, але вже меншими темпами. Темпи зростання госпіталізацій впали вдвічі - до 6% за тиждень. Розрив між кількістю госпіталізованих та виписаних також скоротився вдвічі й становить 15%" - сказав керівник Центру економіки охорони здоров'я KSE Юрій Ганиченко під час прес-брифінгу в Києві в четвер.

Водночас, за словами Ганиченка, за кількістю виявлених випадків на 100 тис. населення Україна вийшла на максимальний європейський рівень, що спостерігався протягом осінньої хвилі.

"Україна традиційно в п'ятірці великих країн Європи з найбільш критичною ситуацією з COVID-19 (Чехія, Польща, Швеція, Україна, Румунія). В Україні рівень тестувань і коефіцієнт виявлення випадків одні з найгірших у Європі. Цього тижня Україна вже вийшла на третє місце за рівнем смертності серед великих країн Європи", - сказав він.

Експерт додав, що добова кількість померлих у країні продовжує зростати і вже на третину перевищує середню кількість померлих у попередній хвилі.

"Ми очікуємо, що смертність продовжить зростати ще орієнтовно два тижні. (...) За середнім сценарієм до кінця червня 2021 року ми можемо очікувати до 55 тис. померлих (сумарно з початку пандемії). У другому кварталі 2021 року очікується така сама кількість померлих, як за 2020 рік. Якщо говорити про діапазон, то з початку 2020 року до кінця червня 2021 року слід очікувати від 40 до 75 тис. померлих", - сказав Ганиченко.

Крім цього, в KSE рекомендують упроваджувати посилені карантинні обмеження в Хмельницькій області, де один із найбільших рівнів госпіталізацій.

"Понад 50% регіонів (13) за показниками мають входити до "червоної" зони, однак Рівненська та Черкаська області за рішенням комісії з ТЕБ та НС залишилися в "помаранчевій" зоні, оскільки завантаженість кисневих ліжок там була не надто велика", - пояснив Ганиченко.

Він також зазначив, що Україна виконала мінімальний план у 250 тис. щеплень проти COVID-19 до кінця березня, але з відставанням від цільового плану на шість днів. Водночас в Україні один із найнижчих темпів вакцинації серед великих країн Європи.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

УЧХ допомагає рятувальникам після бомбової атаки РФ на Запоріжжя

Дрони "Хартії" знищили взвод окупантів та ворожу РСЗВ

Раді рекомендують прийняти за основу законопроєкт щодо відповідальності за використання дитини у військових цілях

Внаслідок обстрілів Мирнограда 3 людини загинули та 2 дістали поранень – ОВА

Кількість постраждалих від удару РФ по Запоріжжю зросла до 26 осіб – ОВА

Українська пропозиція припинення вогню по цивільних обʼєктах залишається в силі – Зеленський

На Краматорському напрямку українські воїни спалили ворожу інженерну техніку, піхоту та склади з боєприпасами

МЗС Франції: запропоноване Путіним "перемир'я" - це маркетингова операція з бомбою в руці

Заступнику Кличка Прокопіву призначили цілодобовий домашній арешт на два місяці – ЗМІ

Єврокомісія розслідує роль TikTok в анульованих президентських виборах у Румунії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА