20:14 09.03.2021

Рівень забруднення повітря в Кривому Розі у лютому залишався підвищеним - моніторинг

2 хв читати
Рівень забруднення повітря в Кривому Розі у лютому залишався підвищеним - моніторинг

Рівень забруднення повітря в Кривому Розі (Дніпропетровська обл.) у лютому поточного року за індексом забруднення атмосферного повітря залишався підвищеним, найбільші забруднення спостерігалися у Довгинцівському районі міста, повідомляється в щомісячному бюлетені забруднення атмосферного повітря за минулий місяць, оприлюдненому управлінням екології на сайті Криворізького міськвиконкому у вівторок.

Також пояснюється, що певне зниження рівня забруднення повітря обумовлено великою кількістю днів з опадами в лютому.

За даними Лабораторії спостережень за забрудненням атмосферного повітря (ЛСЗАП) Кривого Рогу, протягом минулого місяця спостерігалося перевищення гранично допустимих концентрацій (ГДК) з пилу в трьох випадках (1% проб), з формальдегіду - у трьох (1%), фенолу - у двох (0,4%), оксиду вуглецю - у двох випадках (1%).

Середньомісячні концентрації діоксиду сірки, оксиду вуглецю, діоксиду та оксиду азоту, фенолу і аміаку на всіх п'яти постах спостережень міста не перевищували санітарно-гігієнічні норми, констатується в довідці. Стосовно пилу фіксувалося перевищення на чотирьох пунктах спостережень, щодо формальдегіду - на всіх п'яти постах спостережень.

Раніше начальник управління екології Світлана Охотнікова повідомляла агентству "Інтерфакс-Україна", що управління першим в Україні створило моніторингову мережу зі спостереження за станом атмосферного повітря на підставі даних лабораторій розташованих у місті підприємств.

Основними джерелами забруднення атмосфери викидами металургійних підприємств є коксохімічне, агломераційне, доменне, феросплавне і сталеплавильне виробництва. При цьому, зокрема, коксохімвиробництво забруднює атмосферу оксидами вуглецю і сірки, а також пилом. Аглофабрики виділяють оксиди сірки і вуглецю, а пил містить залізо і його оксиди, оксиди марганцю, магнію, фосфору, кремнію, кальцію, іноді частинки титану, міді, свинцю.

Доменне виробництво характеризується утворенням великої кількості доменного газу, що містить оксиди вуглецю й сірки, водень, азот, деякі інші гази і велику кількість колошникового пилу, що містить оксиди заліза, кремнію, марганцю, кальцію, магнію, частки шихтових матеріалів.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ердоган підтвердив готовність Туреччини прийняти мирні переговори України та РФ

Окупанти зосередилися на покровському напрямку попри втрати – Генштаб

У США підтвердили повне відновлення поставок зброї в Україну - ЗМІ

Курщина є особистим приниженням для Путіна і він намагатиметься грати в підвищення ставок перед США, вважає Коваленко

Серед потерпілих від ракетних ударів по Кривому Рогу є поліцейські

Незважаючи на посилений тиск ворога, будемо тримати оборону на Курщині стільки, скільки це буде доцільно та необхідно - Сирський

Серед потерпілих від ракетних ударів по Кривому Рогу є поліцейські

Попри посилений тиск ворога, будемо тримати оборону на Курщині стільки, скільки це буде доцільно та необхідно - Сирський

Україна і Катар обговорили інтереси обох країн, зміцнення та розширення співпраці

Близько 15 країн висловили зацікавленість в обговоренні нової архітектури безпеки для України – Лекорню

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА