21:36 08.03.2021

Мендель: Журналісти повинні самі запропонувати владі формат саморегулювання своєї діяльності

2 хв читати
Мендель: Журналісти повинні самі запропонувати владі формат саморегулювання своєї діяльності

Журналісти повинні запропонувати владі свій власний формат саморегулювання журналістської діяльності, заявила прес-секретар президента України Юлія Мендель.

"Я вважаю, що політики не повинні регулювати журналістів. Це журналісти повинні задуматися над тим, як створити механізм саморегулювання. Виходить, що у нас багато спілок журналістів, але вони ні на що не впливають. Є якісь заяви, але на що вони впливають? У практичній площині цього регулювання немає, і це створює величезну проблему. Я вважаю, що журналісти, повинні запропонувати цей формат. Хочете - давайте разом", - заявила Мендель в інтерв'ю в програмі "Бацман" на Ютуб ввечері в понеділок, 8 березня.

Вона також додала, що в Україні у сфері медіа "повинен бути закон, який встановлює, що таке медіа, що є журналістикою і хто є журналістом. Не можна жити в 21 столітті за законами 20-го. Потрібно також чітко розуміти, де закінчується свобода слова і починається дезінформація".

"Наше законодавство абсолютно несучасне і не відповідає жодним стандартам того, що сьогодні відбувається. У нас журналістом є людина, якій сьогодні навіть не потрібна якась там акредитація, ліцензія і будь-який інший документ, який би зазначав, що він журналіст. Відповідно, фінансування або створення якихось медіа-майданчиків, які потім поширюють дезінформацію, нічим не регламентовано. Я вважаю, що журналісти професійні повинні теж про це турбуватися. Тому що, наприклад, журналіст 10 або 20 років у професії, дотримується стандартів, розвиває контакти, працює. А потім приходить якийсь "пацанчик, якому дають баблішко", у якого немає жодних цінностей, немає ніякого розуміння журналістських стандартів або етики. Приходить до офісу і каже "я за свободу слова". І він теж говорить "я - журналіст". Або приходить інша людина, яка повністю накладає наративи іншої країни і каже, наприклад, "Україна не держава". І він теж говорить "я журналіст". Тут величезне етичне питання", - пояснила Мендель.

За її словами, "владі дуже хотілося б, щоб журналістику представляли саме професійні люди, які дотримуються стандартів".

Прес-секретар президента також нагадала про голосування за попереднім законопроектом про медіа, яке "не пішло через дискомунікації з журналістами".

"Якщо законодавці, які написали цей закон, зустріли з різних боків опір, значить щось було недокомуніковано. Можливо, цей закон не пройде тому, що він непідтримуваний. Окей, його і не будуть голосувати", - резюмувала Мендель.

Нагадаємо, 1 липня 2020 року Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики повідомив, що рекомендуватиме парламенту прийняти за основу в першому читанні законопроект "Про медіа" (№2693-д). Документ передбачає регулювання як аудіовізуальних, так і друкованих та онлайн-медіа, а також мультимедійних сервісів.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Канада вітає повернення депортованих до РФ дітей і сприятиме поверненню ще тисяч

Україна і Японія обговорили створення спецтрибуналу для РФ за воєнні злочини

Кулеба вітає доповідь Московського механізму ОБСЄ щодо свавільного утримання РФ українських цивільних осіб

Учасники завтрашнього "Рамштайну" обговорять, як допомогти Україні подолати складнощі, що накопичилися за час відсутності американської підтримки

Данія збільшить військову підтримку України ще на 4,4 млрд данських крон у 2024 році

Українська авіація завдала за добу ударів по 8 місцях скупчення окупантів

Оборонний пакет США потрібно направити в Україну якнайшвидше - розмова Зеленського з американськими партійними лідерами

Окупанти за добу завдали чотири ракетних і 50 авіаударів по Україні, обстріляли понад 110 населених пунктів

ЗС України відбили 82 атаки окупантів за добу на семи напрямках

"УЗ" стала об'єктом масових атак росіян: у Донецькій області загинуло троє залізничників

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА