Інтерфакс-Україна
10:28 01.03.2021

Глава НАДС не виключає впровадження гендерних квот на держслужбі

2 хв читати
Глава НАДС не виключає впровадження гендерних квот на держслужбі

Глава Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина допускає можливість упровадження на державній службі гендерних квот.

"Не виключаю такого варіанту. Проте зверну увагу, що з листопада минулого року ми впровадили збір статистичної інформації за категоріями "жінки" й "чоловіка". І за два квартали 2020 року можна побачити, що в категорії "А" пропорція жінок зросла з 29% до 33,3%, тобто є певні зрушення в цьому напрямі", - сказала Алюшина в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", відповідаючи на запитання, чи допускає вона впровадження гендерних квот на держслужбі.

За її словами, на сьогодні державна служба має переважно "жіноче обличчя", хоча є певні диспропорції залежно від категорії.

Зокрема, Алюшина зазначила, що на сьогодні з загальної кількості державних службовців, яка становить 176 тис. 527 осіб, 75,9% - жінки і 24,1% - чоловіки.

Водночас, якщо говорити про категорію "А", то жінок 33,3% (60 осіб), у чоловіків відповідно - 66,7% (120 осіб). У категорії "Б" жінок 68,6% (29 тис. 518 осіб), а чоловіків - 31,4% (13 тис. 496 осіб). У категорії "В" переважно жінки - 78,3% (104 тис. 404 осіб), а чоловіків лише 21,7% (28 тис. 929 осіб).

"Звісно, причин може бути багато, й однією з них може бути самодискримінація самих жінок через відповідальність перед сім'єю, перед дітьми", - констатувала Алюшина.

Зокрема, глава НАДС повідомила, що Нацагентство починає з першого кварталу 2021 року збирати статистичну інформацію про те, скільки чоловіків на держслужбі йдуть у декретну відпустку.


Повний текст інтерв'ю з Алюшиною буде розміщено на сайті агентства "Інтерфакс-Україна".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Львівська ОВА оприлюднила результати перевірки за фактом знеструмлення транспорту й лікарень у Львові 7 січня

Трамп анонсував розробку плану щодо власності на Гренландію, який втішить НАТО

У Києві презентували книгу "Острів ГУР. Таємниці. Операції. Війна" про діяльність української воєнної розвідки

Трамп поскаржився, що Україна й РФ почергово виявляються не готові завершити війну

Сили оборони відбили з початку доби 102 ворожі атаки - Генштаб

Україна веде переговори з інвесторами в США щодо проєктів, дотичних до військових технологій - Качка

Водопостачання в Києві відновлено, теплопостачання – не повністю – Шмигаль

Свириденко: Нідерланди надають додаткову допомогу у EUR23 млн на підтримку енергетики України

Угода про процвітання узгоджена на технічному рівні – віцепрем’єр

Кількість знищених посилок та вантажів внаслідок удару по терміналу "Нової пошти" на Харківщині 13 січня сягнула 3 тис., а сума збитків - близько 9,5 млн грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА