14:39 15.09.2020

НАБУ закликає генпрокурора підписати підозру нардепу-учаснику злочинної схеми

3 хв читати
НАБУ закликає генпрокурора підписати підозру нардепу-учаснику злочинної схеми

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) та Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) скерували генеральному прокурору проект повідомлення про підозру чинному народному депутату-учаснику корупційної схеми, однак листи залишилися без відповіді, повідомляє прес-служба НАБУ.

"У межах розслідування корупційної схеми отримання неправомірної вигоди завдяки використанню повноважень народного депутата України НАБУ і САП скерували до генерального прокурора проект повідомлення про підозру чинному народному обранцю. Однак станом на 15.09.2020 листи залишилися без відповіді, що унеможливлює притягнення до відповідальності усіх учасників злочину", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що влітку поточного року НАБУ отримало інформацію про існування організованої групи, учасники якої отримують неправомірну вигоду за використання законних повноважень та обов'язків народних депутатів України.

Так, для встановлення всіх учасників злочинного угруповання та оперативного документування їхньої діяльності бюро розробило спецоперацію з включення до її складу детектива НАБУ "під прикриттям", який як представник промислової компанії познайомився з одним з учасників угруповання. Детектив повідомив йому, що умовою інвестування в Україні є створення необхідних правових підстав для переробки твердих побутових відходів, з цією метою учасник злочину знайомить детектива з нардепом, який у завуальованій формі попросив надати йому через посередника неправомірну вигоду в сумі $13 тис. за внесення пропозицій до законопроекту і в подальшому ще $200 тис. - для членів комітету.

Згідно з даними НАБУ, 27 липня посередник "Ф" познайомив детектива "Д" зі згаданою особою - нардепом "Ю", який розповів, що є ініціатором відповідного законопроекту і всі питання щодо поправок "замикаються" на ньому.

"При цьому під час розмови народний депутат України "Ю" обумовив свою підтримку необхідністю передати йому грошову винагороду, завуалювавши це під пропозицію "допомогти екології" і надати "плюшки", - йдеться в повідомленні.

У середині серпня детектив НАБУ передав першу частину неправомірної вигоди посереднику, а наприкінці місяця співучасники планували отримати ще одну частину коштів.

"За обставин, які зараз з’ясовує слідство, Національне бюро було вимушене припинити подальше виконання спеціального завдання", - зазначено в повідомленні.

У рамках розслідування зібрано докази для повідомлення про підозру нардепу в скоєнні злочинів, передбачених ст.368 КК і ч.4 ст.27, ч.4 ст.369 КК України.

Наголошується, що оскільки підозру може підписати тільки генеральний прокурор, детективи НАБУ за погодженням з прокурорами САП за попередньою домовленістю з керівництвом Офісу генерального прокурора 10 вересня прибули до Офіс генпрокурора з метою внесення відомостей до ЄРДР і підписання низки клопотань щодо проведення слідчих дій стосовно депутата. Також було надано проект повідомлення про підозру, довідку про зібрані докази та матеріали кримінального провадження, що підтверджують обґрунтованість підозри.

Однак керівник департаменту Офісу генерального прокурора повідомив, що він не бачить достатніх підстав для доповіді генеральному прокурору про необхідність внесення відомостей щодо можливого скоєння кримінального злочину народним депутатом до ЄРДР.

За інформацією НАБУ, ввечері було проведено нараду за участю генерального прокурора, за результатами якої рішення про внесення відомостей до ЄРДР ухвалено не було.

10 вересня особі-посереднику (неофіційному помічникові чинного нардепа) повідомлено про підозру за ч.5 ст.27 ч.4 ст.368 КК України. Також до генерального прокурора скеровано проект підозри щодо дій нардепа.

11 вересня НАБУ повторно спрямувало до Офісу генпрокурора лист про необхідність внесення відомостей до ЄРДР щодо дій нардепа, однак відповіді надано не було.

Водночас у бюро додали, що, незважаючи на це, злочинну корупційну схему ліквідовано. НАБУ і САП здійснює слідчі дії, спрямовані на притягнення до кримінальної відповідальності інших її учасників, включаючи чиновників, які сприяли припиненню виконання спецзавдання.

Як повідомлялося, раніше генеральний прокурор Ірина Венедіктова заявила, що поки що немає підстав оголошувати про підозру народному депутату Олександру Юрченку. В Офісі президента України наголосили, що не втручаються в ситуацію навколо помічника народного депутата Олександра Юрченка (фракція "Слуга народу"), а його членство у фракції було відразу призупинено, що є нормальною цивілізованою практикою.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Міноборони України опублікувало основні новації в законі про мобілізацію, який набуде чинності 18 травня

Байден підписав закон про надання допомоги Україні

ВР має намір удосконалити законодавство про звернення

Лондон та Берлін мають намір співпрацювати для виробництва відновлюваної енергії у Північному морі

Сунак і Шольц заявили про спільну роботу над варіантами використання заморожених активів РФ

Генпрокурор підписав стандарт діяльності прокурорів із захисту інвестицій під час досудового розслідування

На все майно ексголови Верховного Суду Князєва накладено арешт - Мін'юст

ВР розширила компетенцію органів місцевого самоврядування в частині міжтериторіального та транскордонного співробітництва

"Укренерго": Ввечері буде застосовано обмеження енергопостачання для промспоживачів і бізнесу в усіх регіонах

ДТЕК відновив електропостачання споживачів Святошинського району в Києві

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА