19:13 21.08.2020

До Офісу прокурора МКС передано інформацію про обставини Іловайської трагедії, винуватцем якої є РФ

3 хв читати
До Офісу прокурора МКС передано інформацію про обставини Іловайської трагедії, винуватцем якої є РФ

Офіс генерального прокурора України передав до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду докази вчинення воєнних злочинів, у тому числі вбивства українських військових у районі Іловайська (Донецька область) у серпні 2014 року.

Як повідомляє прес-служба Офісу генпрокурора України, здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідуванням за фактом розв’язання та ведення представниками влади РФ і Збройних сил РФ агресивної війни проти України, що спричинило загибель людей та інші тяжкі наслідки. У рамках кримінального провадження досліджують обставини Іловайської трагедії.

"Згідно з висновками експертів та комплексом інших здобутих доказів, єдиним фактором, що призвів до трагічних подій поблизу Іловайська, є військова агресія ЗС РФ. В ніч із 23 на 24 серпня 2014 року відбулося наймасштабніше пряме вторгнення збройних сил країни-агресора на територію України та подальше здійснення ними воєнних злочинів. На той момент сили ЗС РФ складалися з дев'яти батальйонно-тактичних груп: 3 500 людей особового складу, до 60 танків, до 320 БМД (БМП), до 60 гармат, до 45 мінометів та 5 протитанкових ракетних комплексів", - йдеться в повідомленні на сайті Офісу генпрокурора.

За встановленими даними, критичне співвідношення військових сил України в районі м. Іловайська з підрозділами ЗС РФ та представниками незаконних збройних формувань, контрольованих РФ, становило: особовий склад - 1 до 18; танки - 1 до 11, бронетехніка - 1 до 16; артилерія - 1 до 15, "Гради" - 1 до 24.

Так, 24-25 серпня батальйони МВС України "Дніпро-1", "Миротворець", "Світязь", "Херсон", "Івано-Франківськ", Нацгвардії "Донбас" і сили сектору "Б" потрапили в оточення ворога.

Пізніше, 26-28 серпня, між керівництвом АТО і Генштабом ЗС РФ розпочалися переговори щодо надання гарантій безпечних гуманітарних коридорів для виходу з оточення українських військовослужбовців за узгодженими маршрутами, проте 29 серпня за наказом командування Генштабу ЗС РФ російські військовослужбовці впритул розстріляли з важкого озброєння колони українських військових, разом із трьома полоненими російськими десантниками під час виходу.

Крім того, в цей час, також за безпосередньою вказівкою командування Генштабу ЗС РФ, російські військовослужбовці та підконтрольні їм іррегулярні незаконні збройні формування вчинили вбивства поранених українських військовослужбовців.

"Таким чином, було вчинено віроломне вбивство 366 українських воїнів, 429 - отримали поранення різного ступеню тяжкості, 300 - потрапили в полон", - встановили в Офісі генпрокурора.

Загалом за результатами розслідування військової агресії РФ проти України притягнуто до кримінальної відповідальності за вчинення зазначених злочинів 110 осіб, зокрема 68 громадян РФ, серед яких 21 чиновник. Наразі зазначені особи оголошені в розшук.

"До суду скеровано 48 обвинувальних актів стосовно 51 особи. Вироками українських судів 35 осіб уже засуджено, у тому числі 13 громадян РФ, із них 3 військовослужбовців ЗС РФ", - йдеться в повідомленні.

Так, слідчі Головного слідчого управління Служби безпеки України продовжують збір доказів та встановлення всіх винних осіб.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У Краматорську 14 поранених внаслідок російської атаки, з них 4 дітей - Нацполіція

Мінкультури підтвердило "Кінокіт" і "Зеонбуд" статус критично важливих

Працівниця будинку культури на Донеччині отримала 15 років тюрми за держзраду

Через ворожий обстріл Білого Колодязя одна людина загинула, ще одна постраждала

ДБР викрило на хабарництві в.о. міського голови та депутата міської ради на Рівненщини

Противник найбільш активний на покровському та курському напрямках

Мінкультури підтвердило понад 30 театрам, операм, циркам, ансамблям, заповідникам і академіям статус критично важливих

Зеленський обговорив з новопризначеним прем'єром Бельгії використання заморожених російських активів

Мінкультури підтвердило каналам "Ми-Україна", "5 канал", "1+1", "Прямий", "Інтер", ICTV, "Новий канал", СТБ, а також УП і NV статус критично важливих

62-га сесія Міжурядової групи експертів зі зміни клімату розпочалася у Ханчжоу - Міндовкілля

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА