18:41 25.06.2020

ВАКС обрав Омеляну запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання

2 хв читати
ВАКС обрав Омеляну запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) обрав запобіжний захід екс-міністру інфраструктури України Володимиру Омеляну, повідомляє прес-служба суду в соцмережі Facebook.

"Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду обрав колишньому міністру інфраструктури запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. Також на екс-міністра покладено процесуальні обов'язки: прибувати за першою вимогою до слідчого, прокурора, суду; повідомляти слідчого, прокурора, суд про зміну свого місця проживання; утримуватися від спілкування зі свідками, експертами, спеціалістами; здати на зберігання паспорт для виїзду за кордон", - йдеться в повідомленні.

Термін дії зобов'язань - до 19 серпня включно.

Як повідомлялося, НАБУ і САП 19 червня повідомили про підозру екс-міністру інфраструктури Омеляну у вчиненні незаконних дій, внаслідок яких держбюджет недоотримав 30,5 млн грн. Дії екс-чиновника кваліфіковані за ч. 2 ст. 211 (видання службовою особою нормативно-правового акта, що зменшує надходження бюджету усупереч закону, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України.

Слідство встановило, що колишній міністр у грудні 2017 року видав наказ про скорочення усіх портових зборів (окрім маякового) на 20%. Водночас один із цих зборів - адміністративний - є дохідною частиною держбюджету, тому змінити його розмір могла лише Верховна Рада, а не міністр. У результаті, згідно зі слідством, це рішення призвело до недонадходження до держбюджету у 2018 році 30,4 млн грн: з очікуваних 203,5 млн грн отримано 173,1 млн грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА