Делегація України вимагатиме від Ірану повного виконання зобов'язань, зокрема з виплати компенсацій родичам загиблих під час знищення літака "МАУ", - Єнін
Українська делегація на переговорах з Іраном вестиме переговори на міжурядовому рівні і вимагатиме від іранської сторони максимально повного виконання нею міжнародно-правових зобов'язань, зокрема щодо виплати компенсацій родичам загиблих унаслідок знищення літака "МАУ" в Ірані, заявив заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін.
"Йдеться про те, що на першому етапі родичі загиблих мають отримати так звану hardship - страховку від страхових компаній. Після цього страхові компанії у регресному порядку звертаються до іранської сторони за відшкодуванням понесених збитків. Українська делегація вестиме переговори на міжурядовому рівні і вимагатиме від іранської сторони максимально повного виконання нею міжнародно-правових зобов'язань, зокрема щодо виплати компенсацій", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".
Єнін пояснив, що формула підрахунку компенсацій якраз є одним із предметів переговорного процесу.
"Її розрахунок є досить непростим. Завданням української делегації буде забезпечення гідного рівня компенсацій відповідно до найкращих практик у цій сфері", - наголосив він.
Заступник голови МЗС також додав, що Українська держава активно сприятиме компенсації збитків українській авіакомпанії "МАУ".
Єнін поінформував, що найближчим часом очікується оприлюднення указу президента про склад української делегації на переговорах з іранською стороною. Крім того, планується затвердити відповідні директиви української делегації.
"А втім, ми не стоїмо на місці, ми здійснюємо досить активні переговори з тим, щоб стимулювати іранську сторону до максимально ефективної співпраці не лише з Україною, а й з іншими державами, які постраждали унаслідок цієї катастрофи. Багато в чому це залежить від політичної волі іранської сторони", - сказав він.
Заступник міністра зазначив, що під час минулої ради Міжнародної організації цивільної авіації у березні цього року іранська сторона запевнила, що передача відбудеться протягом двох тижнів.
"Безумовно, можна робити певні поправки на заходи, пов'язані з пандемією. Однак, я впевнений, що іранська сторона, відтягуючи передачу чорних ящиків, грає не на свою користь", - наголосив він.
Крім того, Єнін нагадав, що вимоги Чиказької конвенції та Монреальської конвенції визначають принцип невідкладного розшифрування або, за відсутності належних технічних можливостей, невідкладної та безумовної передачі для розшифрування чорних ящиків тій державі, яка має відповідне обладнання та авторизоване компанією-виробником, у цьому випадку Boeing, програмне забезпечення.
"Ключовими у цьому етапі є довіра та міжнародне визнання результатів відповідної експертизи саме тому, що не можна виключати, що на певній стадії, якщо переговори з Іраном зайдуть у безвихідь і відповідні переговорні можливості будуть вичерпані, Україні доведеться, можливо, разом із іншими державами, звертатися до інших механізмів захисту своїх інтересів", - сказав він.
Повний текст інтерв'ю з Єніним буде розміщено на сайті агентства "Інтерфакс-Україна".