Інтерфакс-Україна
12:06 21.01.2020

Голова Ради НБУ закликає до конструктивного діалогу між державою та екс-власниками ПриватБанку

2 хв читати
Голова Ради НБУ закликає до конструктивного діалогу між державою та екс-власниками ПриватБанку

Голова Ради Національного банку України (НБУ) Богдан Данилишин закликає до конструктивного діалогу між державою та колишніми власниками ПриватБанку (Київ).

"Це питання або судових рішень, або інших процедур - усе залежить від того, що він (екс-акціонер ПриватБанку Ігор Коломойський - ІФ) запропонує державі і яку тактику виберуть теперішні власники банку. Це питання ділових конструктивних переговорів колишніх і теперішніх власників, я закликаю до конструктивного діалогу", - повідомив він в інтерв'ю ресурсу "Главком", відповідаючи на запитання про можливість повернення ПриватБанку Коломойському.

За словами голови Ради НБУ, запланований владою продаж ПриватБанку, у разі недосягнення мирової угоди, відбудеться за три-п'ять років - після завершення судових процесів.

На думку Данилишина, причиною націоналізації ПриватБанку був ризик економіко-політичного характеру, тоді як власники фінустанови діяли більш ініціативно, інноваційно та перспективно порівняно з іншими керівниками банків.

Водночас голова Ради НБУ розкритикував методи проведення "очищення" банківської системи центробанком, зокрема у зв'язку з тим, що регулятор не мав чіткої програми реформування банківського сектору. На його думку, це зумовило значну невизначеність у діяльності банківського та реального секторів і населення.

"Недостатньо обґрунтованими були рішення Нацбанку стосовно виведення з ринку платоспроможних банків, зокрема спостерігалися ознаки застосування різних підходів під час проведення "очищення" банківської системи. Не повною мірою враховані як потреби розвитку економіки, так і характер розвитку банківської системи, а також вплив воєнного конфлікту на економіку", - додав Данилишин.

За його словами, доказом цього є 25 позовів із вимогою скасування рішення правління НБУ про ліквідацію 23 банків.

"Наразі Верховний Суд розглядає сім справ, в одній з яких винесено остаточне рішення на користь позивачів", - зазначив він.

Данилишин вважає, що ліквідація більш ніж половини банківської системи призвела до появи нової системної проблеми - погіршення структури банківського ринку, зокрема до зростання концентрації іноземного капіталу і зниження рівня конкуренції на банківському ринку.

"Несвоєчасна та невиважена реакція Нацбанку у 2014-2016 роках не сприяла вирішенню проблем, а спровокувала затяжну ланцюгову реакцію зі зворотними зв'язками, що призвела до поглиблення кризи і зростання соціально-політичних ризиків", - додав голова Ради НБУ.

Він зазначив, що після "очищення" ліквідовані банки передавали у Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), і на 1 червня 2019 року віг затвердив акцептованих вимог кредиторів банків у сумі 271,7 млрд грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Унаслідок російської атаки на Кривий Ріг загинули 18 людей, серед них 9 дітей – влада

Ракета вибухнула у повітрі, щоб максимізувати кількість жертв у Кривому Розі – Вілкул

Посол США прокоментувала наслідок ракетного обстрілу по Кривому Рогу

Двоє поранених дітей в Кривому Розі у важкому стані, медики рятують їхні життя – райадміністрація

Міністри закордонних справ Чехії та Литви засудили ракетний удар по Кривому Рогу

Міністр фінансів США вважає вигідною для України угоду щодо копалини і очікує на її підписання

Ракетний удар по Кривому Рогу: кількість загиблих зросла до 16 – Голова ОВА

Україну обрали до чотирьох органів ООН – Сибіга

Нідерланди планують інвестувати 1,1 млрд євро в оборонну промисловість та посилити співпрацю з Україною

Зеленський: Я не боюсь ніяких перемовин з росіянами, але треба, щоб вони не були просто вбивцями

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА