Сили Хафтара в Лівії оголосили про припинення вогню
У Лівійській національній армії (ЛНА) Халіфи Хафтара оголосили про введення режиму припинення вогню, повідомляють західні ЗМІ.
Припинення вогню стартує в неділю 00:01 за місцевим часом.
При цьому в ЛНА попередили, що не вестимуть бойові дії тільки за умови, що сили визнаного ООН уряду країни, котрі протистоять їм в районі Триполі, також не вестимуть бойових дій.
Турецькі ЗМІ зазначають, що це оголошення послідувало незабаром після телефонних переговорів президентів Росії і Туреччини - Володимира Путіна і Реджепа Таїпа Ердогана.
Крім того, очікується, що в неділю в Стамбул на переговори прибуде глава уряду національної згоди Лівії Фаєз Сарадж.
ЛНА в останні місяці веде наступ на Триполі, проте взяти місто так і не змогла.
У суботу Сарадж провів переговори в Римі з головою Ради міністрів Італії Джузеппе Конте.
Він зазначив, що позитивно оцінює ініціативу РФ і Туреччини щодо організації перемир'я між сторонами конфлікту в Лівії. При цьому лівійський прем'єр попередив, що погоджується на припинення вогню лише у разі відведення Хафтаром своїх військ від столиці країни.
"Ми завжди готові брати участь у будь-яких ініціативах, що йдуть в подібному напряму. Однак наша умова - це відведення сил сторони-нападника, а вона, судячи з усього, до цього не готова", - наводять його слова італійські ЗМІ.
Глава лівійського уряду також підкреслив, що наступ сил Хафтара на Триполі заважає роботі над політичним вирішенням лівійської кризи.
8 січня керівники Росії і Туреччини виступили з ініціативою про припинення бойових дій в Лівії.
"Ми прийняли рішення виступити з ініціативою і як посередники закликати всі сторони в Лівії припинити бойові дії з 00:00 12 січня 2020 року", - йшлося в спільній заяві за підсумками переговорів президентів РФ і Туреччини Путіна і Ердогана в Стамбулі.
Путін і Ердоган запропонували сторонам в Лівії "оголосити стійке припинення вогню, підкріплене необхідними заходами, які належить прийняти з метою стабілізації обстановки "на землі" і нормалізації повсякденного життя Тріполі і інших міст, а також негайно сісти за стіл переговорів з метою покласти край стражданням лівійців і повернути мир і процвітання в цю країну".
"Ми впевнені в тому, що лівійці можуть незалежно прийняти рішення щодо майбутнього своєї батьківщини в рамках загальнонаціонального діалогу, зважаючи на інтереси всіх громадян країни без винятку", - зазначалося в заяві президентів РФ і Туреччини.