Інтерфакс-Україна
19:06 11.10.2019

НКРЕКП перевірила ДТЕК на блокування імпорту е/е в зоні "Бурштинського острова"

2 хв читати
НКРЕКП перевірила ДТЕК на блокування імпорту е/е в зоні "Бурштинського острова"

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), виявила факти порушення законодавства про захист економічної конкуренції з боку компанії АТ "ДТЕК Західенерго" на "Бурштинському енергоострові".

Як повідомляє прес-служба регулятора, протягом перших трьох місяців після запровадження в Україні нової моделі ринку електроенергії зріс дефіцит пропозицій е/е на ринках "на добу наперед" і на "внутрішньодобовому ринку".

За інформацією учасників ринку, окремі постачальники, що входять до складу ДТЕК або причетні до його господарської діяльності, використовуючи монопольне становище, своїми діями блокують можливість імпорту електроенергії з держав - сторін Енергетичного співтовариства, зокрема з боку Словаччини.

"Йдеться про діяльність компанії АТ "ДТЕК Західенерго" і пов'язаних із нею трейдерів у торговельній зоні "Бурштинського енергоострова", в результаті якої в період із липня до вересня 2019 року були викуплені потужності міждержавного перерізу з українського боку, залишилися вільними потужності зі сторони Словаччини, а обсяги імпорту електроенергії в цю зону з боку Словаччини були незначними", - повідомляє комісія.

НКРЕКП зазначає, що в цей же час "ДТЕК Західенерго" зменшувало обсяги продажу електроенергії на ринку "на добу наперед" і на "внутрішньодобовому ринку", що змушувало постачальників та їхніх споживачів отримувати е/е на балансувальному ринку за вищою ціною.

Регулятор офіційно звернувся до оператора системи передачі електроенергії Словаччини - компанії SEPS та уряду Словаччини для з'ясування технічних питань учасників аукціонів міждержавного перерізу з боку Словаччини, щоб усунути перешкоди й обмеження для торгівлі електроенергією між учасниками ринку в зоні "Бурштинського енергоострова" на кордоні України та Словаччини.

За результатами аналізу наданої комісії інформації НКРЕКП запропонує врегулювати питання шляхом введення обмежень на доступ до пропускної спроможності міждержавних перерізів за кожним із напрямків, а також введення штрафних санкцій для учасників ринку, які отримали доступ до пропускної спроможності міждержавних перерізів за результатами добових аукціонів з розподілу пропускної спроможності міждержавних перерізів за кожним міждержавним перерізом і напрямком, але не забезпечили їх використання.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мінветеранів: 50 тис. ветеранів уже подали заявки на компенсацію автоцивілки

РФ вночі пошкодила п'ять енергооб'єктів на Чернігівщині

Станом на зараз немає даних про українців серед загиблих чи постраждалих внаслідок аварії в Іспанії

Шмигаль доручив "Укренерго" збільшити технічні можливості для імпорту та передачі е/е з Заходу на Схід України

УЧХ підтримує людей без світла та тепла

"Альфа" СБУ у 2025 році знищила засоби ППО противника на $4 млрд

В Іспанії зіткнулися два швидкісні поїзди, 21 людина загинула, Київ висловив співчуття

КМІС: Зеленський зберігає високий рівень довіри серед українців, проте нижчий, ніж у Залужного та Буданова

Сирський після виїзду на покровський напрямок: противник намагається нарощувати тиск, ЗСУ тримає стрій

Кадрові рішення в НВМК не потребують окремого погодження з Мінветеранів - держустанова

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА