У Командуванні ВМС розповіли про принципи комплектування екіпажів переданих США Україні "Айленд" і перебіг їх підготовки
Під час підготовки на базі дивізіону надводних кораблів і навчального центру українських Військово-морських сил екіпажів двох патрульних катерів класу "Айленд" ("Island"), які в кінці вересня були передані США Військово-морським силам ЗС України, значна увага приділяється вдосконаленню знань англійської мови, зазначають у Командуванні ВМС ЗС України.
У повідомленні, оприлюдненому у вівторок увечері на сторінці українських ВМС у соцмережі Фейсбук, наводяться слова командира Морського командування ВМС ЗСУ капітана 1 рангу Володимира Догонова, який запевнив, що до завдань комплектування екіпажів катерів українська сторона поставилася з максимальною відповідальністю і новопризначений особовий склад підлягав жорсткому відбору.
"Варто зазначити, що до складу екіпажів патрульних катерів типу" Island "увійшли військові моряки з практичним досвідом виконання завдань у морі, фізично підготовлені, мотивовані, з високим рівнем моральних і професійних якостей і знанням англійської мови", - йдеться в інформації.
Як повідомлялося, 27 вересня на військово-морській базі в Балтіморі (штат Меріленд, США) у присутності президента України Петра Порошенка і віце-адмірала Берегової охорони США Майкла Макаллістера відбулася урочиста церемонія передачі двох катерів класу "Айленд" ("Island") Військово морським силам Збройних сил України.
Меморандум про передачу Україні патрульних катерів USCGC Cushing (WPB-1321) і USCGC Drummond (WPB-1323) підписали командувач ВМС ЗСУ адмірал Ігор Воронченко і віце-адмірал Берегової охорони США М.Макаллістер.
Говорячи про отримання Україною двох патрульних катерів, П.Порошенко висловив надію, що ця подія лише початок співпраці Києва і Вашингтона в даному напрямку.
"Cushing" і "Drummond" після виведення зі складу Берегової охорони США в 2017 році перебували в законсервованому стані. Останній доковий ремонт "Cushing" відбувся в 2014 році, а "Drummond" - в 2012 році.
"Drummond" також раніше пройшов модернізацію за програмою "МЕР", під час якої додатково до загального обсягу ремонтних робіт (доковий ремонт, поточний ремонт пристроїв, механізмів і систем) було проведено оновлення низки ключових вузлів, а також заміна на більш сучасні ключові системи катера.
У США має розпочатись підготовка українських екіпажів цих катерів. Згодом "Айленди" будуть транспортовані до Одеси. За озвученими раніше в ЗМІ оцінками, в цілому цей процес може зайняти до одного року. Надалі при проведенні відповідної політики можливе отримання й інших катерів цього типу Україною, а також інших необхідних плавзасобів від США.