17:35 30.08.2018

Імовірність повторення інциденту з бійцями "Торнадо" в Лук'янівському СІЗО низька - мінюст

4 хв читати
Імовірність повторення інциденту з бійцями "Торнадо" в Лук'янівському СІЗО низька - мінюст

Колишні бійці батальйону "Торнадо", які влаштували бунт у Лук'янівському слідчому ізоляторі (Київ), "розселені" по різних пенітенціарних установах, імовірність повторення інциденту низька, зазначають у Міністерстві юстиції України.

"Два працівники Лук'янівського СІЗО, яких підозрюють у скоєнні злочину, нині перебувають в ізоляторі тимчасового тримання МВС, думаю, що за якийсь час їм буде висунуто конкретні підозри, і справа піде до суду", - сказав заступник міністра юстиції України Денис Чернишов в четвер в ефірі "5 каналу".

За словами заступника міністра юстиції, четверо "торнадівців", яких вивезли з Лук'янівського СІЗО, перебувають у пенітенціарних установах Київської області.

"Їх розселили не колективно, адже в тому-то й була проблема, що вони перебували всі разом", - уточнив заступник міністра.

Відповідаючи на запитання про те, чи є ймовірність повторення інциденту з тими "торнадівцями", які залишилися в Лук'янівському ізоляторі, Д.Чернишов сказав: "На сьогодні з урахуванням того, хто залишився, їхніх характеристик, ця ймовірність низька".

Заступник міністра також висловив сподівання, що новий керівник Лук'янівського СІЗО, екс-начальник Бориспільської виправної колонії №119 Руслан Ромашков впорається з поставленими завданнями і не допустить інцидентів у цій пенітенціарній установі.

Як повідомлялося, 9 серпня в Київському СІЗО сталася надзвичайна подія. За інформацією прес-секретаря заступника міністра юстиції Юрія Маслака, екс-"торнадівці" готували бунт у СІЗО в Києві, а коли правоохоронці вирішили провести у них обшук, заблокувалися і чинили опір. Один із правоохоронців дістав травми. "Для того щоб стабілізувати ситуацію, трьох людей вивезли із СІЗО, а решту осіб (чотирьох - ІФ) помістили в карцер", - розповів Ю.Маслак.

Знайомі та родичі екс-"торнадівців" спробували перешкодити їх вивезенню зі слідчого ізолятора в Києві. На місце прибули правоохоронці, за фактом блокування виїзду спецавтомобілів внесено відомості до ЄРДР за ч.1 ст.343 (втручання у діяльність працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.

Військова прокуратура Київського гарнізону здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за ч. 1 ст. 129 (погроза вбивством), ч. 2 ст. 189 (вимагання) і ч. 1 ст. 14 ч. 1 ст. 294 (масові заворушення) Кримінального кодексу України.

Встановлено, що ув'язнені, використовуючи засоби мобільного зв'язку, діючи за попередньою змовою групою осіб, із погрозою вбивства, "чинять тиск на іноземного громадянина, вимагаючи від нього передачі їм майна і/або права на майно, а також готують організацію масових заворушень і закликають до їх скоєння ув’язнених цього закладу".

У рамках цієї справи проводився обшук, під час якого виявлено та вилучено комп'ютерну техніку, заборонені предмети, зокрема зброю (від саморобних вибухових пакетів до холодної зброї).

Під час обшуку ув'язнені та фігуранти кримінального провадження чинили опір співробітникам Державної кримінально-виконавчої служби, військової прокуратури та Служби безпеки України. Зокрема, ув’язнені погрожували фізичною розправою та вбивством, облили співробітників правоохоронних органів бензином і намагалися підпалити, а також кидали саморобні вибухові пристрої, начинені металевими предметами, внаслідок чого правоохоронцям заподіяно тілесних ушкоджень, зазначили в Генпрокуратурі.

Крім того, під час слідчих дій у Київському СІЗО 9 серпня група в'язнів, колишніх бійців роти "Торнадо", погрожувала фізичною розправою та вбивством правоохоронцям: одного з них облили бензином і намагалися підпалити.

"За фактом травмування працівника СІЗО поліція відкрила кримінальне провадження", - наголошується в повідомленні.

Інформацію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 348 (посягання на життя співробітника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця) Кримінального кодексу України.

17 червня 2015 року в Луганській області було затримано та заарештовано вісьмох осіб, семеро з яких - бійці роти "Торнадо". 18 червня 2015 року глава МВС Арсен Аваков підписав наказ про розформування роти. Спецроту передислокували зі Станиці Луганської на базу МВС у Боярці наприкінці літа – на початку осені 2015 року. В березні 2016 року було затримано ще двох екс-"торнадівців".

"Торнадівців" визнано винними у викраденні людей, автотранспорту, тортурах, незаконному проникненні в житло та в інших злочинах. При цьому з усіх підсудних суд зняв обвинувачення у створенні злочинної організації.

Після винесення вироків представники державного обвинувачення й адвокати засуджених заявили про наміри оскаржити це рішення в Апеляційному суді Києва.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кулеба: Такої інтенсивності роботи від партнерів з надання ППО не було від початку повномасштабного вторгнення

Президент Єврокомісії знову каже, що непередбачений прибуток від заморожених росактивів може бути використано для військових потреб України

Росіяни обстріляли Львове Херсонської області, пошкоджено школу

Велика Британія передала Міноборони України обладнання для роботи з реєстром "Оберіг"

Росіяни за добу завдали 6 ракетних і 63 авіаційних ударів по території України

Українська авіація завдала дев’ять ударів по районах зосередження противника

На лінії фронту зафіксовано 71 бойове зіткнення

Шольц: Сподіваємося, що ще шість систем "Patriot" буде знайдено для України від НАТО

Зеленський зустрівся з українською єврейською громадою напередодні свята Песах

Мінкультури розробило порядок визначення меж історичних ареалів у населених пунктах

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА