15:24 20.08.2018

Мін'юст і Держархівслужба пояснюють копіювання інформації в архівах необхідністю збереження документів

2 хв читати

Міністерство юстиції та Державна архівна служба України заявляють про необхідністю введення обмежень на копіювання інформації в архівах необхідністю мінімізувати руйнування матеріального підстави документів.

"Проблема забезпечення збереження документів Національного архівного фонду останнім часом дуже гостра. Результати виконання державними архівами програм здійснення контролю над наявністю, станом і рухом документів Національного архівного фонду на 2009-2019 роки свідчать про те, що кількість справ, стан яких є незадовільним, потребують реставрації, ремонту, підшивки, дезінфекції з кожним роком збільшується", - сказав на прес-конференції заступник міністра юстиції Денис Чернишов.

За його словами, виявлено близько 3 млн справ, які перебувають у незадовільному стані, а на їхню реставрацію необхідні значні кошти і трудові ресурси.

"Найбільшою проблемою самостійного і безконтрольного, необмеженого копіювання документів Національного архівного фонду є те, що незалежно від його способу, прискорюється процес руйнування матеріальної основи документа", - наголосив Д.Чернишов.

Заступник міністра наголосив, що доступ до архівних документів необмежений, а регламентується лише їх копіювання.

Також, він додав, що держава докладає зусиль для оцифровки архівних документів.

У свою чергу, глава Державної архівної служби Тетяна Баранова закликала громадськість поставитися до цієї ситуації з розумінням. "Доки ми не оцифруємо всі документи, доки у нас не буде можливості надавати в електронному вигляді усі послуги, до чого ми прагнемо, і що ми хочемо зробити, доти у нас вводяться такі обмеження на копіювання", - наголосила глава архівної служби.

Також вона розповіла, що є факти, коли користувачі, працюючи з оригіналами, виривають листи і крадуть документи.

"Ми маємо робити свою справу, ми маємо зберегти той архівний фонд, який у нас є і який ми не можемо втратити", - наголосив Д.Чернишов.

Як повідомлялося, Український інститут національної пам'яті (УІНП) просить Мін'юст і Держархівслужбу скасувати обмеження на копіювання інформації в архівах.

У червні 2018 року Мін'юст вніс зміни до порядку користування документами Національного архівного фонду, що належать державі, територіальним громадам, згідно з яким обмежені можливості користувачів копіювати архівні документи.

Зокрема, введені зміни забороняють копіювання власними технічними засобами документів великих форматів (більше А4) і справ з товщиною корінця понад 4 см, а також берестяних грамот, документів на пергаменті, рукописів, стародруків, документів із бляклим або неконтрастним текстом, документів, виконаних аквареллю, гуашшю, олівцем, вугіллям, залізогаловим чорнилом, архівних фондів (нефондова колекція), колекцій в повному обсязі; зазначено про неприпустимість копіювання інформації, що міститься в довідкових документах архіву; визначено, що копіювання здійснюється безконтактними мобільними копіювальними технічними засобами без штативів і знімних об'єктивів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

В столиці фіксується високий рівень забрудненості повітря

Невеликий сніг у східних, Сумській та Дніпропетровській областях у середу, на заході країни – 5-10° тепла

Повітряні сили ЗСУ: минулої ночі збито 6 крилатих ракет та 133 ворожих БпЛА

Чисельність населення на підконтрольній території України сягає близько 31,5 млн людей

Міноборони створило ДП "Цифрова Армія" для допомоги військовим, цивільним і бізнесу

Кількість постраждали внаслідок ворожого обстрілу Херсону 24 лютого зросла до шести осіб

Франція пропонує Європі розширити свій ядерний щит, розмістивши ядерну зброю в Німеччині

Якщо перемир'я не буде дотримано, це буде найкращим доказом несерйозності Росії – Макрон

Через нічний ворожий авіаудар по Дергачах постраждали 4 жінки – Синєгубов

Окупанти обстріляли дев'ять населених пунктів Запорізької області

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА