Суд ООН в кінці серпня проведе слухання у справі про відновлення Вашингтоном санкцій проти Ірану

Міжнародний суд ООН проведе з 27 до 30 серпня слухання, в рамках яких буде розглянуто питання про можливі порушення Сполученими Штатами американо-іранського договору "Про дружбу, економічні відносини і консульські права" від 1955 року, говориться в судовому комюніке, опублікованому в четвер.
"Міжнародний суд ООН, головний юридичний орган ООН, проведе в Палаці миру в Гаазі публічні слухання, починаючи з понеділка, 27 серпня, до четверга, 30 серпня, у справі, яка торкається передбачуваних порушень (Вашингтоном - ІФ) договору від 1955 року", - відзначається в документі.
Позов щодо порушення договору з боку США був раніше направлений до суду ООН іранською стороною. В судовому комюніке 2018/34 від 17 липня, сказано, що "заява з боку Ірану пов'язана з рішенням США від 8 травня 2018 року повністю відновити санкції, спрямовані, прямо або побічно, на Іран, іранські компанії та іранських фізичних осіб".
"Позивач (іранська сторона - ІФ) наполягає, що США порушили і продовжують порушувати низку положень договору від 1955 року за допомогою санкцій, про повернення яких було оголошено 8 травня", - йдеться в документі.
Американо-іранський договір "Про дружбу, економічні відносини і консульські права" був підписаний в Тегерані в 1955 році. Угода закріплювала правовий принцип найбільшого сприяння у відношенні до фізичних і юридичних осіб з обох сторін, а також направлена на зміцнення торговельних зв'язків між двома країнами.
8 травня цього року президент США Дональд Трамп оголосив про вихід із Спільного всеосяжного плану дій (СВПД) і відновленні в повному обсязі односторонніх санкцій щодо Ірану. Після цього іранська сторона заявляла, що згодна залишитися в СВПД тільки в тому випадку, якщо інші партнери, без США, зможуть забезпечити виконання всіх зобов'язань за угодою, зокрема, в сфері економіки. В іранському керівництві попереджали, якщо дотримання параметрів СВПД стане невигідним, Тегеран вийде з угоди.