Інтерфакс-Україна
07:42 31.01.2018

Трамп відмовився закривати в'язницю Гуантанамо на Кубі

2 хв читати
Трамп відмовився закривати в'язницю Гуантанамо на Кубі

Президент США Дональд Трамп заявив, що не закриватиме в'язницю Гуантанамо, і виступив на підтримку практики затримання терористів за кордоном.

"У минулому ми по дурості звільнили сотні небезпечних терористів тільки для того, щоб зустрітися з ними знову на полі бою, в тому числі лідера ІДІЛ Аль-Багдаді, так що сьогодні я дотримався ще однієї обіцянки - я підписав указ, що доручає міністру (оборони США Джеймсу - ІФ) Меттісу переглянути наші підходи до військових в'язниць і залишити відкритими тюремні установи в Гуантанамо", - сказав він, виступаючи зі своїм першим зверненням до американського конгресу "Щодо положення країни".

"Я також прошу Конгрес забезпечити збереження за нами всіх необхідних повноважень із затримання терористів в рамках боротьби з ІДІЛ і "Аль-Каїдою", де б ми їх не знаходили", - додав Трамп.

В'язниця в Гуантанамо - табір для осіб, обвинувачених владою США в різних злочинах, зокрема, в тероризмі, веденні війни на боці супротивника. В'язниця розташована на території безстроково орендованої США військово-морської бази в затоці Гуантанамо (Куба), в 30 км від однойменного міста.

База Гуантанамо орендується у Куби на договірних засадах з 1903 року. Тюрма там відкрилася в 2002-му. Після її відкриття кубинська держава безуспішно намагалася розірвати договір оренди і домогтися евакуації бази, аргументуючи це порушенням умов оренди.

Попередник Трампа Барак Обама підписав указ про закриття в'язниці в січні 2009 року, однак Конгрес заблокував це рішення. Дональд Трамп з моменту обрання висловлювався за продовження роботи в'язниці.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський: Поговорив з Віткоффом та Кушнером – є хороші ідеї заради тривалого миру

Папа Римський закликав до припинення вогню в Україні

У київському метро чоловік поранив ножем двох пасажирів

Виробник спецодягу Марганецька швейна фабрика групи "МІК" остаточно припинила роботу після обстрілу і руйнування електропідстанції

Бійці 225 ОШП повідомили про звільнення п'яти сіл на Дніпропетровщині

Україна припинила угоду з Кубою про взаємне звільнення від плати за користування приміщеннями посольств

Буданов з нагоди Різдва закликав українців "горою стояти один за одного"

Волонтер загинув, ще двоє – поранені через атаку ворожого дрона під час евакуації людей на Донеччині

У Києві через прогнозовану негоду у п'ятницю приспустять головний прапор України

У Дніпрі чоловік поранив ножем двох працівників ТЦК

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА