20:00 08.01.2018

Естонія вперше витратить на оборону більше 500 млн євро

2 хв читати
Естонія вперше витратить на оборону більше 500 млн євро

Естонія в 2018 році вперше в своїй історії витратить на оборону більше 500 млн євро, заявив прем'єр Юрі Ратас (Juri Ratas).

Відповідаючи у понеділок в парламенті на депутатський запит щодо скорочення урядом витрат на оборонні цілі, він сказав: "Навпаки, ми можемо сказати, що Естонія в нинішньому році передбачила найбільший оборонний бюджет за всі часи - зрозуміло, завдяки парламенту і прийнятому вами державному бюджету - в якому вперше оборонний бюджет складе 524 млн євро або вперше перевищить межу в півмільярда євро".

За його словами, оборонний бюджет складається з трьох основних компонентів. Перший стосується розвитку власних оборонних потужностей або реалізації програми державної оборони. На неї йде 2% ВВП, що в нинішньому році становить 490 млн євро. По-друге, інвестиції в створювану для розміщених в Естонії сил НАТО інфраструктуру складуть в нинішньому році 18 млн євро, ще 6 млн євро підуть на поточні витрати з прийому союзників.

Окрім того, нинішній уряд створив окрему цільову програму оборонних інвестицій на 2018-2020 роки в 60 млн євро. З них в нинішньому році буде використано 10 млн євро на закупівлю боєприпасів, а якщо замовлення на них будуть виконані достроково, уряд використає ще 10 млн євро. Решту коштів буде освоєно в наступні роки трирічки.

"Таким чином, ми не можемо говорити про рішення уряду скоротити оборонні витрати, так як частка оборонного бюджету у всьому ВВП послідовно передбачається більш 2%", - заявив прем'єр-міністр.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА