Інтерфакс-Україна
12:09 02.12.2017

Службу судової охорони буде створено в 2018 році

3 хв читати
Службу судової охорони буде створено в 2018 році

Голова Державної судової адміністрації (ДСА) Зеновій Холоднюк очікує, що Службу судової охорони буде створено в 2018 році, а до кінця поточного року призначать начальника цієї Служби.

"Трагедія, що сталася в Нікопольському суді, – це дуже неприємна історія. Такого в історії правосуддя України ще не було. Цей суд перебував під охороною Національної поліції, в ньому була встановлена рамка з металодетектором. Людина зі зброєю взагалі не мала потрапити в будівлю суду. Як таке могло статися, яким чином було пронесено в суд гранати, поки що до кінця не зрозуміло", – розповів З.Холоднюк в інтерв'ю "Судово-юридичній газеті".

Він припустив, що, можливо, рамка металошукача не була включена або з якихось причин не спрацювала, конвой у залі судових засідань теж виявився не готовим до позаштатної ситуації.

За словами З.Холоднюка, питання з професійною охороною будівель судів нарешті має вирішитися в 2018 році. Але до моменту створення Служби судової охорони, за словами голови ДСА, охорону судів має здійснювати Національна поліція і Національна гвардія.

"У 2018 році повинна бути створена Служба судової охорони. Гроші на її створення і роботу є — близько 1 млрд грн. Наступного року розпочнеться набір співробітників судової Служби охорони, яка поступово замінюватиме в судах поліцію і Національну гвардію. Зараз вже зареєстровано статут Служби, зареєстровано відповідну юридичну особу, вже цього року буде призначено начальника Служби судової охорони", — зазначив З.Холоднюк.

Також він додав, що після трагедії в Нікополі в усіх судах відбудеться перевірка роботи рамок з металодетекторами. А там, де таких рамок немає або вони несправні, їх буде встановлено або замінено.

Як повідомлялося, 30 листопада в Нікопольському суді (Дніпропетровська обл.) під час засідання батько постраждалого витягнув дві гранати і підірвав їх. Від вибуху він загинув сам, крім того, осколкових поранень зазнали семеро людей.

Упродовж дня кількість поранених від вибуху двох гранат в Нікопольському міськсуді збільшилася до 10 осіб,

Після цього інциденту голова Ради суддів України, суддя Верховного суду Валентина Симоненко у зв'язку з вибухом у Нікопольському суді закликала органи влади негайно вирішити питання з охороною судів.

"У зв'язку з вибухом у Нікопольському суді ще раз наголошую і звертаюся до всіх уповноважених державних органів влади негайно вирішити питання з охороною судів. Рада суддів України протягом останніх років неодноразово звертала увагу на неприпустимість неналежного здійснення охорони судів, оскільки її відсутність призводить до вільного доступу до приміщень судів осіб, які перешкоджають роботі судів, суддів, працівників апарату судів, становлять загрозу для учасників процесу і відвідувачів, ми навіть рекомендували суддям, у разі виникнення небезпеки, припиняти роботу суду", – йдеться в розміщеній у четвер на сайті Ради суддів України заяві В.Симоненко.

В.Симоненком наголосила, що подія в Нікопольському суді стала закономірним наслідком як відсутності такого реагування, так і безвідповідального ставлення до проблем судової влади, вирішення яких неможливе без консолідованих зусиль усіх зацікавлених та відповідальних структур.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Окупанти розстріляли українського військовополоненого у Свято-Покровському Донецької області - DeepState

ПС ЗСУ: Зафіксовано влучання 57 ворожих БпЛА у 13 локаціях минулої ночі

Удари РФ по енергетиці залишили без світла споживачів в чотирьох областях – Міненерго

Обшуки проходять у нардепа Скороход, НАБУ заявило про викриття злочинної групи

Держкомтелерадіо додало 6 книжок до переліку антиукраїнських видань у листопаді

Бійці ГУР за два тижні знищили 8 ворожих цілей у Криму, зокрема бомбардувальник та радари

На Бессарабському ринку завершують підготовку до запуску гастрономічного проєкту "Бессарабка. Ринок їжі" - ЗМІ

Загинула дитина і троє людей постраждали внаслідок ворожих ударів у Дніпропетровській області

Сили безпілотних систем уразили за добу 1234 ворожі цілі

Генштаб зафіксував впродовж доби 167 бойових зіткнень

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА