14:30 03.11.2017

Близько 75% українців не мають доступу до кваліфікованої допомоги в сфері психічного здоров'я

2 хв читати
Близько 75% українців не мають доступу до кваліфікованої допомоги в сфері психічного здоров'я

Три чверті українців не мають доступу до кваліфікованої допомоги в сфері психічного здоров'я, що пов'язано, передусім, із браком кадрів.

Таки дані містяться в інформації Міністерства охорони здоров'я України з посиланням на результати оцінки проблематики психічного здоров'я у країні, проведеної у Львівській, Полтавській та Запорізькій областях Міжнародним медичним корпусом, Світовим банком, Швейцарським бюро співробітництва.

"В Україні багато психіатрів, але не вистачає психологів, психотерапевтів, соціальних працівників. Державні університети не завжди можуть забезпечити належну якісну підготовку кадрів, а приватні заклади пропонують дороге навчання психотерапевтів, яке іноді не керується науково обґрунтованими підходами до лікування", - наголошується в повідомленні .

Проблемою також є відсутність системи ліцензування та сертифікації професіоналів, навчальних центрів, а також висока вартість лікування, недостатня кількість інформації у населення про надання допомоги, відсутність довіри до системи, географічна віддаленість, побоювання поширення інформації.

Згідно з результатами оцінки, що фокусувалася на найбільш поширених психічних розладах, проблеми з психічним здоров'ям тісно пов'язані з бідністю, безробіттям, відчуттям небезпеки і конфліктом на сході України.

Крім того, МОЗ відзначає гостру проблему психічних розладів, пов'язаних з надмірним вживанням алкоголю

"Близько 40% смертей чоловіків працездатного віку і 22% жінок віком від 20 до 64 років є наслідком вживання алкоголю. Найчастіше причиною смерті, пов'язаної з психічними розладами та вживанням алкоголю, є суїцид. Україна сьогодні входить до десятки країн з найвищими показниками суїциду ", - зазначено в повідомленні

У МОЗ наголосили і на те, що психічні розлади часто впливають на здоров'я, зокрема, депресія викликає ішемічну хворобу серця, посттравматичний стресовий розлад - на рівень смертності від неї.

"Вживання алкоголю часто є причиною туберкульозу, респіраторних інфекцій, множинного раку, серцево-судинних захворювань і хвороби системи кровообігу, цирозу печінки, панкреатиту, епілепсії, цукрового діабету, травм і міжособистісного насильства", - зазначили у відомстві.

Як повідомлялося, МОЗ розробило проект концепції загальнонаціональної програми охорони психічного здоров'я в Україні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

За добу на Харківщині один загиблий і вісім постраждалих унаслідок ворожих обстрілів

У Дніпропетровській області в результаті ракетних ударів та артобстрілів пошкоджено енергооб'єкти та понад десять магазинів, поранено двох жителів

Українська авіація за добу атакувала 14 районів скупчення сил противника

Сили оборони ліквідували 1124 окупанта, а також три засоби ППО противника

Уночі атаковано чотири теплоелектростанції із серйозним пошкодженням обладнання

На фронті за добу було 94 бойові зіткнення, на авдіївському напрямку ЗС України відбили 29 атак

Атаковані об'єкти енергетичної інфраструктури у Дніпропетровській, Івано-Франківській та Львівській областях

Армія РФ за добу завдала 12 ракетних та 76 авіаційних ударів по території України

Окупанти за добу завдали понад 500 ударів по Запорізькій області, є руйнування

Влада КНР має намір виплачувати населенню до $1,4 тис. при заміні старих машин на електромобілі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА