Інтерфакс-Україна
18:13 03.02.2017

НБУ допускає прискорення зростання безробіття після підвищення мінімальної заробітної плати

2 хв читати
НБУ допускає прискорення зростання безробіття після підвищення мінімальної заробітної плати

Національний банк України (НБУ) допускає прискорення зростання безробіття в країні після підвищення мінімальної заробітної плати (мзп) від початку року до 3200 грн із 1600 грн на місяць.

"За оцінками НБУ, зростання витрат на оплату праці, особливо для малого та середнього бізнесу, призведе до суттєвішого зниження зайнятості, ніж прогнозувалося раніше", - повідомляється в інфляційному звіті, оприлюдненому на веб-сайті центробанку.

За прогнозами НБУ, зниження офіційної зайнятості буде непропорційним: більшою мірою спад відбудеться за рахунок малих і середніх підприємств (МСП) і фізичних осіб-підприємців (ФОП) на тлі майже дворазового збільшення податкового тиску на підприємства на єдиному податку. При цьому загальна чисельність працівників формального сектора економіки в 2017 році може скоротитися на 9% порівняно з 2016 роком.

Водночас Нацбанк допускає, що очікуване зниження зайнятості може компенсуватися збільшенням неформальної зайнятості.

За видами діяльності ефект від зниження зайнятості також буде нерівномірним. Найбільша частка низькооплачуваних працівників - у сільському господарстві, готельному та ресторанному бізнесі, операціях із нерухомим майном, будівництві і торгівлі.

При цьому в промисловості і транспорті, де найбільша частка великих і середніх підприємств, зокрема орієнтованих на експорт, де рівень середньої зарплати працівників досить високий, підвищення мзп насамперед позначиться зростанням виробничих витрат.

Загалом, за оцінками НБУ, зайнятість в Україні в 2017 році скоротиться на 5 відсоткових пунктів (в. п.) порівняно з 2016 роком, що відповідатиме 10-відсотковому рівню безробіття за методологією Міжнародної організації праці (МОП).

Як зазначає центробанк, саме очікування щодо скорочення зайнятості в країні зумовили зниження індексу ділових очікувань із 109,2% у третьому кварталі 2016 року до 108,7% у четвертому кварталі 2016 року.

Як повідомила прес-служба НБУ з посиланням на голову Нацбанку Валерію Гонтареву, підвищення мінімальної заробітної плати матиме низку позитивних ефектів. Так, це стимулюватиме зростання внутрішнього попиту та економічної активності, у зв'язку з чим збільшиться попит на робочу силу, що підвищить зайнятість у майбутньому.

В.Гонтарева додала, що позитивний ефект від зростання мінімальної зарплати на ВВП у 2017 році становитиме "плюс" 0,5%.

"Підвищення мінімальної зарплати разом із проведенням структурних реформ у країні в довгостроковій перспективі матиме позитивний вплив на зайнятість населення", - резюмувала В.Гонтарева.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

РФ використає будь-яку паузу в бойових діях, щоб відновити свою армію - голова Комітету Сенату США

Канада запровадить 25% мита на весь імпорт автомобілів з США, які не відповідають угоді про вільну торгівлю

Сибіга подякував главі МЗС Південної Кореї за допомогу Україні на $ 100 млн

"ДОТ" презентувала виробникам безпілотних систем демоверсію IT-системи DOT-Chain Defence

Зеленський заслухав доповідь військових про перебіг Курської операції

Сибіга в НАТО буде говорити про тиск на РФ, щоб змусити розпочати справжній діалог та про гарантії безпеки

Апеляційна палата ВАКС послабила вирок судді Чаусу до 8 з половиною років ув'язнення

Підписаний Меморандум про співпрацю між Міннац’єдності та Радою Європи – віцепрем’єр Чернишов

Зеленський обговорив з командирами підрозділів на Сумщині основні потреби

СБУ викрила зрадників, залучених Кремлем до реалізації проєкту про "зовнішнє управління" Україною

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА